Wygrana w sparingu z Odrą!

W dniu wczorajszym w hali MOSiR Pszczelnik drużyna FC 2016 podejmowała FK Odrę Opole w meczu sparingowym.
Wynik był sprawą drugorzędną bo na pierwszym miejscu liczyły się założenia trenerów Machury i Wojtasa. Siemianowiczanie od początku skupieni w obronie wykonywali założenia przedmeczowe i to oni jako pierwsi wypracowali sobie okazję do zdobycia bramki, niestety bezskutecznie. 
Świetną piłkę przez środek boiska otrzymał Damian Kowalczyk, który sprytnie zmienił jej tor lotu i tym samym pokonał bramkarza przyjezdnych. Goście próbowali wyrównać jednak nasza defensywa spisywała się na tyle solidnie, że w pierwszej części gry ta sztuka im się nie udała, a drużyna FC natomiast miała jeszcze kilka swoich okazji.

Po zmianie stron w dalszym ciągu to siemianowiczanie mieli więcej z gry chociaż zawodnicy z Opola zaczęli odważniej dysponować piłką na boisku. 
Przy jednej z naszych kontr przykrego wypadku doznał zawodnik przyjezdnych i po niedługi czasie został wyprowadzony pod opieką pogotowia ratunkowego. W tym miejscu chcielibyśmy życzyć szybkiego powrotu do zdrowia.
Drużyna Odry postanowiła zagrać z lotnym bramkarzem, po jednej z akcji doszli do strzału, jednak piłka została sparowana przez naszego golkipera, po czym bez wahania uderzył w kierunku bramki Krzysztof Czapura i podwyższył wynik na 2-0. 
W samej końcówce spotkania goście wyszli z kontrą i którą udało im się zamienić na honorową bramkę na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania.

Z ogólnego przebiegu meczu możemy być zadowoleni ponieważ udało nam się zrealizować to co założył trener z rywalem z pierwszej ligi.

FC 2016 Siemianowice 2-1 FK Odra Opole

FC Siemianowice wystąpiło w składzie:
Gieracz, Szczerbiński – Wojtas, Nowak, Myśliwiec, Kowalczyk, Langner, Włodarek, Jagiełło, Czapura, Żochowski, Moryl, Baszczok, Kozłowski, Cuber.
Trenerzy: Paweł Machura oraz Damian Wojtas

Spotkanie zostało rozegrane 2x 30min.

Poniżej kilka zdjęć z meczu autorstwa Szymona Duczka.

no images were found

%d bloggers like this: