We wczorajszym spotkaniu 2 Ligi Futsalu w ramach 4 kolejki nasza drużyna podejmowała na własnym parkiecie ekipę Sośnicy Gliwice w którym zdobyliśmy kolejne trzy punkty wygrywając 4-2.
Nie ma co ukrywać, że zespół Sośnicy to porządna drużyna i  był to prawdziwy sprawdzian dla naszych zawodników. Trener Machura przed przerwą zaznaczył, że na pewno będziemy musieli sobie radzić z wyjściem spod pressingu przeciwnika i to też skutecznie nam się udawało. Goście pomimo pełnego protokołu meczowego mieli tylko 2 graczy na zmianę. Nie przeszkodziło im to jednak, żeby od początku spotkania próbować swoich groźnych ataków. My jednak uważnie graliśmy w obronie i to co sobie opracowaliśmy w trakcie treningów udało się zwieńczyć golem już w 2 minucie spotkania, gdzie piłkę w siatce umieścił Damian Kowalczyk. Gliwiczanie chcieli szybko doprowadzić do wyrównania, jednak w 4 minucie nasze prowadzenie podwyższył Michał Włodarek. Nie umilkły brawa na trybunach, a na listę strzelców wpisał się tym razem Sebastian Klaus. 
Przyjezdni poczuli, że wyjechanie z Siemianowic z korzystnym wynikiem może być bardzo trudne tego dnia. Mimo wszystko odważnie atakowali i kilka razy swoimi interwencjami w bramce musiał się popisać Damian Gieracz, który już nie raz ratował nasz zespół z opresji. 
Po kolejnej z naszych kontr drugi raz tego dnia w protokole meczowym zapisał się Damian Kowalczyk podwyższając na 4-0 w 13 minucie. Z takim też wynikiem udaliśmy się do szatni.

Po zmianie stron niestety nastąpiło za duże rozluźnienie w zespole FC 2016 i o mały włos goście nie pokonali Gieracza. 
Niestety w 24 minucie nasza defensywa skapitulowała i na tablicy mieliśmy wynik 4-1. Goście z nadzieją, że może jeszcze uda im się coś ugrać w tym spotkaniu wycofali bramkarza i nasz zespół musiał się uważnie skupić na obronie. Kilka razy udało się szybko przejąć piłkę zawodnikom Sośnicy jednak strzały z dystansu oddawane przez nas w tym dniu raziły niecelnością. W 37 minucie gliwiczanie ustalili wynik spotkania strzelając na 4-2.
Goście próbowali do samego końca aby wywieźć jak najbardziej korzystny wynik, jednak w tym dniu żadna z drużyn bramek już nie zdobyła, a siemianowiczanie mogli cieszyć się z kolejnego kompletu punktów.

Na chwilę obecną jesteśmy liderami rozgrywek II Ligi Futsalu w grupie Śląsko-Opolskiej, tyle samo (9pkt) ma również Kamionka Mikołów. Na naszą korzyść przemawia bilans bramkowy.

Poniżej prezentujemy Państwu jeszcze skład naszego zespołu z tego meczu oraz galerię ze spotkania autorstwa Szymona Duczka.


FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

8Jagiełło Łukasz Zawodnik z pola
13Włodarek Michał Zawodnik z pola
14Klaus Sebastian Zawodnik z pola
21Cuber Marcin Zawodnik z pola
  2

Asystent trenera: Damian Wojtas
Trener: Paweł Machura
V-ce Prezes: Mirosław Kulik

KS Sośnica Gliwice

8Jagiełło Łukasz Zawodnik z pola
13Włodarek Michał Zawodnik z pola
14Klaus Sebastian Zawodnik z pola
23Cuber Marcin Zawodnik z pola
 

Asystent trenera: Damian Wojtas
Trener: Paweł Machura
V-ce Prezes: Mirosław Kulik

no images were found

%d bloggers like this: