Gwiazda pokonana!

Wczorajszego wieczora w hali KS “MICHAŁ” nasza drużyna podejmowała drugi zespół Gwiazdy Ruda Śląska. Już przed meczem było wiadomo, że emocji będzie co nie miara. 
Już po 20 sekundach goście otrzymali czerwoną kartkę gdy faulowany był Marcin Cuber, który minął rywala i wychodził sam na sam z bramkarzem. Rzut wolny który był przyznany dla siemianowiczan na bramkę zamienił Damian Wojtas. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji ale brakowało skuteczności. 
Rudzianie pomimo młodego składu odważnie atakowali na naszą bramkę co przyniosło skutek i udało im się wyrównać. Wtedy sprawy w swoje ręce postanowił wziąć kapitan- Łukasz Jagiełło który mocnym strzałem w prawy róg bramki daje nam prowadzenie 2-1. Niestety chwila rozluźnienia i zawodnicy Gwiazdy zdołali drugi raz wyrównać w tym dniu. 
Futsaliści z FC 2016 musieli wziąć się w garść chcąc zdobyć komplet punktów w tym spotkaniu.
Ponownie na prowadzenie wyprowadził nas popularny “Jaga” podwyższając na 3-2. 
Goście próbowali ponownie wyrównać całe szczęście ta sztuka im się nie udała. Warto jednak wspomnieć o kilku dobrych interwencjach naszego bramkarza Damiana Gieracza.
W końcówce pierwszej połowy mieliśmy jeszcze dwa rzuty rożne jeden po drugim. O ile przy pierwszej próbie nie udało nam się stworzyć zbyt klarownej sytuacji, tak przy drugiej piłkę z rogu zagrał lobem Damian Wojtas, a z okolic linii przerywanej mocnym strzałem przy słupku uderzył Marcin Mierzwa ustalając wynik do przerwy na 4-2.

Po przerwie było widać ubytki w siłach naszych zawodników przez co coraz częściej pod naszą bramką robiło się “gorąco”. Zaczęła wkradać się niedokładność przy akcjach ofensywnych i nie potrafiliśmy pokonać dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza gości. Nie obyło się bez nerwów kiedy najpierw Daniel Langner był faulowany w nierozważny sposób przez przeciwnika przy linii bocznej boiska .
Następnie rzutem nieco przypominającym technikę z zapasów na ziemię powalił rywala Łukasz Jagiełło. Młodzi zawodnicy Gwiazdy nieco wybuchowo zareagowali i doszło do krótkiej wymiany zdań pomiędzy obiema drużynami oraz sędziami. Na szczęście udało się w miarę szybko wszystko uspokoić i wrócić do gry.
Na 6 minut przed końcem goście zdobyli jeszcze bramkę kontaktową na 4-3 po rzucie rożnym. Warto wspomnieć, że zdobył ją nasz były kolega z zespołu Mateusz Węgrzyn, który przed sezonem dołączył do drużyny Gwiazdy. Przyjezdni poczuli, że mają szansę wyrwać choćby punkt, końcówkę spotkania grali z lotnym bramkarzem. Na szczęście nie udało im się już zdobyć bramki, a na 30 sekund przed końcową syreną bo świetnie rozegranym rzucie rożnym bramkę zdobył Michał Włodarek, tym samym ustalając wynik meczu na 5-3.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom zgromadzonym w hali oraz tym oglądającymi nasze poczynania na YouTubie za wsparcie.
Kolejne spotkanie rozegramy 2 grudnia na wyjeździe, a rywalem będzie druga drużyna aktualnego Mistrza Polski – Rekord Bielsko-Biała.

25 listopada 2018
5 - 3
Pełny czas bez dogrywki

Miejsce spotkania

Siemianowice Śląskie, Polska
// position we will use later var lat = 50.32030569999999; var lon = 19.008619100000033; // initialize map map = L.map('sp_openstreetmaps_container', { zoomControl:false }).setView([lat, lon], 15); // set map tiles source L.tileLayer('https://tile.openstreetmap.org/{z}/{x}/{y}.png', { attribution: 'Map data © OpenStreetMap contributors', maxZoom: 18, }).addTo(map); // add marker to the map marker = L.marker([lat, lon]).addTo(map); map.dragging.disable(); map.touchZoom.disable(); map.doubleClickZoom.disable(); map.scrollWheelZoom.disable();
41-103 Siemianowice Śląskie, Polska

FC SILESIABOX Siemianowice Śląskie

8Jagiełło Łukasz Zawodnik z pola
13Włodarek Michał Zawodnik z pola
14Klaus Sebastian Zawodnik z pola
21Cuber Marcin Zawodnik z pola
  3

Asystent trenera: Damian Wojtas
Trener: Paweł Machura
V-ce Prezes: Mirosław Kulik

SRS Gwiazda II Ruda Śląska

8Jagiełło Łukasz Zawodnik z pola
13Włodarek Michał Zawodnik z pola
14Klaus Sebastian Zawodnik z pola
23Cuber Marcin Zawodnik z pola
 

Asystent trenera: Damian Wojtas
Trener: Paweł Machura
V-ce Prezes: Mirosław Kulik

no images were found

 

One comment

  1. Fajnie było Was live zobaczyć i poznać. Super pamiątkę teraz mam. Bardzo dziękuję!
    Wierzę w Was 👍👍👍 i pozdrawiam z Bazylei 😊

Comments are closed.