Pierwsza wygrana w tym roku!

W sobotę o godzinie 18:30 nasza drużyna podejmowała na własnym parkiecie ekipę Kmicica Częstochowa. Chęć zwycięstwa u każdej z drużyn można było wyczuć już przed meczem.
Kibice zgromadzeni w hali KS “MICHAŁ” na nudę również nie mogli narzekać.

Już w pierwszych minutach gospodarze mogli prowadzić spokojnie 2-0 niestety brakowało dokładności przy wykańczaniu akcji bramkowych, kilkoma dobrymi interwencjami popisał się również bramkarz przyjezdnych. O dziwo to zawodnicy Kmicica pierwsi wyszli na prowadzenie w 5 minucie. Na szczęście na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać bo minutę później bramkę wyrównującą zdobył nasz nowy zawodnik- Michał Tkacz. Podopieczni duetu Machura-Wojtas mieli jeszcze sporo okazji w pierwszej połowie na zdobycie bramki niestety piłka nie znalazła już drogi do siatki w tej części gry.
W przerwie trener siemianowiczan musiał poważnie zmotywować swój zespół ponieważ druga połowa to już niemalże koncertowa gra FC 2016.

Świetne wejście zaliczył Marcin Cuber, który pierwszą część spotkania oglądał z ławki rezerwowych. W 22 minucie wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, a w 27 minucie podwyższył prowadzenie.
W tym momencie gospodarze poczuli się pewniej i bardzo uspokoili swoją grę przez co byliśmy jeszcze skuteczniejsi.
Na 9 minut przed końcem spotkania hattricka skompletował Marcin Cuber i na tablicy mieliśmy już 4-1 dla naszego zespołu. 
Goście chcąc wywieźć jakiś korzystny wynik postanowili zagrać z lotnym bramkarzem. Niestety dla nich na nic się to zdało ponieważ wypracowali sobie tym 3 okazje strzeleckie jednak przy żadnej nie zdołali zdobyć bramki.
Nasza drużyna natomiast wykorzystała szybkie przejęcia piłki którą do pustej bramki najpierw skierował Tkacz, a następnie strzałem lewą nogą z własnego pola karnego na listę strzelców wpisał się Marcin Mierzwa. W 36 minucie trzecią bramkę zdobył Michał Tkacz, a na niespełna minutę do końca wynik ustalił Marcin Cuber zdobywając swoja czwartą bramkę tego dnia.

Tym samym siemianowiczanie zdobywają kolejne 3 punkty w tym sezonie i wyprzedzają w tabeli Sośnicę Gliwice, która przegrała na wyjeździe z drugą drużyną Rekordu 3-2. 
Aktualnie zajmujemy drugą lokatę tracą 3 punkty do lidera z Bielska-Białej.

Kolejne spotkanie rozegramy na wyjeździe w niedzielę 20-tego stycznia o godzinie 18:00. Rywalem będzie LKS Plon Błotnica Strzelecka.

12 stycznia 2019
8 - 1
Pełny czas bez dogrywki

Miejsce spotkania

Siemianowice Śląskie, Polska
// position we will use later var lat = 50.32030569999999; var lon = 19.008619100000033; // initialize map map = L.map('sp_openstreetmaps_container', { zoomControl:false }).setView([lat, lon], 15); // set map tiles source L.tileLayer('https://tile.openstreetmap.org/{z}/{x}/{y}.png', { attribution: 'Map data © OpenStreetMap contributors', maxZoom: 18, }).addTo(map); // add marker to the map marker = L.marker([lat, lon]).addTo(map); map.dragging.disable(); map.touchZoom.disable(); map.doubleClickZoom.disable(); map.scrollWheelZoom.disable();
41-103 Siemianowice Śląskie, Polska

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
FC SILESIABOX Siemianowice Śląskie178Wygrane
WLKS Kmicic Częstochowa101Przegrane

FC SILESIABOX Siemianowice Śląskie

8Jagiełło Łukasz Zawodnik z pola
13Włodarek Michał Zawodnik z pola
14Klaus Sebastian Zawodnik z pola
21Cuber Marcin Zawodnik z pola
  4

Asystent trenera: Damian Wojtas
Trener: Paweł Machura
V-ce Prezes: Mirosław Kulik

WLKS Kmicic Częstochowa

8Jagiełło Łukasz Zawodnik z pola
13Włodarek Michał Zawodnik z pola
14Klaus Sebastian Zawodnik z pola
23Cuber Marcin Zawodnik z pola
 

Asystent trenera: Damian Wojtas
Trener: Paweł Machura
V-ce Prezes: Mirosław Kulik

no images were found