Informacja dotycząca najbliższego sezonu.

Coraz więcej osób zadaje to pytanie, choćby ze względu na to, że poznaliśmy już skład I Ligi Futsalu grupy południowej i niestety nasza drużyna w żadnym zestawieniu nie figuruje.

Cała sytuacja ma związek z koronawirusem. Klub FC 2016 Siemianowice Śląskie utrzymuje się z dotacji Urzędu Miasta oraz datków sponsorów. Jak dobrze wiemy COVID-19 spowodował ogromne straty dla sporej rzeszy przedsiębiorców, część z nich całkowicie upadła. Spowodowało to, że część firm wspierających naszą działalność musiała zrezygnować ze sponsorowania nas bądź zmniejszyć przekazywane nam kwoty lub oferowaną nam pomoc. Miasto Siemianowice również zostało zmuszone do zmniejszenia dotacji przyznawanych na sport.

Nauczeni doświadczeniami z przeszłości postanowiliśmy wycofać się z rozgrywek I ligi wiedząc, że przed rozpoczęciem sezonu nie będziemy mieć zagwarantowanego budżetu do końca rozgrywek i mogło by się okazać, że w trakcie musielibyśmy zrezygnować z gry. Zarząd klubu postanowił, żę wystąpimy ponownie w II lidze futsalu gdyż będziemy w stanie opłacić wszystkie koszta związane udziałem w tych rozgrywkach.

Liczymy, że wszyscy sympatycy siemianowickiego futsalu będą nas dalej tak licznie wspierać, a los się do nas uśmiechnie i ponownie zagramy w I lidze futsalu. Sympatycy tego sportu w naszym mieście zasługują na to co najlepsze.

W tym miejscu chcielibyśmy wszystkim kibicom i partnerom podziękować za okazane wsparcie, za to, że jesteście z nami w tych dobrych i złych momentach.

Do zobaczenia w nadchodzącym sezonie w hali KS “MICHAŁ”!

Ze sportowym pozdrowieniem Zarząd FC 2016 Siemianowice Śląskie.