Damian Wojtas odpowiada

Przed najbliższym meczem na który udamy się do Bochni na mecz z liderem rozgrywek zadaliśmy kilka pytań Damianowi Wojtasowi. Sprawdźcie co Stalin ma do powiedzenia na temat celów na sezon, rozpoczęcia przygody z futsalem czy też najbliższego spotkania.

 1. Damian czy z ręką już wszystko w porządku? Od paru meczy widzimy cię z opatrunkiem na ręce?
  Tak, już prawie wszystko jest dobrze. Prawie gdyż rana po szwach i opuchlizna na wskazującym palcu goją się powolutku i stąd zabezpieczenie na meczach w postaci opatrunku.
 2. Co sądzisz o drużynie z Bochni?
  Miałem okazję oglądać na żywo drużynę z Bochni w meczu z AZS UŚ Katowice i jestem pod dużym wrażeniem stylu, pomysłu na grę no i jakości zawodników.
 3. Jaki wynik typujesz w sobotę na boisku lidera?
  Co do wyniku jedynie co mogę obiecać to, że zostawimy dużo zdrowia i serca by 3 punkty przywieźć do Siemianowic.
 4. Jak podsumujesz niedzielne derby z drużyna Sośnicy Gliwice?
  Mecz z Sośnica to dwie różne połowy. Pierwsza to ta gorsza w naszym wykonaniu i szukanie pomysłu na przeciwnika. Ja też od siebie nie za wiele wniosłem do gry w tej części meczu. Druga połowa w mojej ocenie to był poziom gry, który powinniśmy prezentować przez cały mecz i sezon. Co więcej nasze przygotowanie fizyczne też było wartością dodaną do końcówki meczu.
 5. Opowiedz nam jak to się stało, że wybrałeś akurat futsal?
  Czasy bardzo odległe heheh, ale jak każdy młody chłopak zaczynałem grę na dużym boisku. I tym pierwszym klubem był HKS Siemianowiczanka, tak, tak był kiedyś taki klub. W sezonie zimowym odbywało się dużo turniejów na hali i bardzo mi się podobał fakt, że tak dużo jest kontaktu z piłką. No i jak na zawołanie powstała liga piątek w Siemianowicach. Wtedy to już wiedziałem, że to jest to co daje mi wiele radości i satysfakcji nawet do dnia dzisiejszego.
 6. Jesteś w elitarnym gronie klubu 100 strzelców bramek w Ekstraklasie czy któraś z bramek pamiętasz szczególnie?
  Tą 100-ną na pewno będę pamiętał, gdyż ona spowodowała, że mogłem z czystym sumieniem sportowym powiedzieć „to już koniec i czas by zawiesić buty na kołek z napisem ekstraklasa”
 7. Jakie masz cele na ten sezon z drużyną FC Silesia Box Siemianowice Śląskie?
  Cele w moim odczuciu są dwa, pierwszy to pomoc w utrzymaniu się z drużyna I lidze. Ten drugi to chciałbym by ten futsal, który był zawsze bardzo popularny w Siemianowicach dalej funkcjonował już nie z Nami seniorami 🙂 a z młodymi adeptami.

Dziękujemy za poświęcony czas i życzymy jutro powodzenia!

%d bloggers like this: