Ważne trzy punkty na koniec roku!

W zaległym meczu wyjazdowym przeciwko Come-on Kobierzyce nasza drużyna zdobyła bardzo cenne trzy punkty.
Wygrana była o tyle cenna, że pozwoliła nam na przerwę świąteczno-noworocznej uciec z miejsca zagrożonego spadkiem.

Bez wątpienia spotkanie było bardzo wyrównane bo obie drużyny chcąc utrzymać się w 1 lidze muszą zdobywać punkty. Od początku mecz był zacięty i obie drużyny stwarzały sobie sytuacje ale na wysokości zadania stawali bramkarze po obu stronach. Patryk Puzio znów pokazał swoją klasę.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać niemal całą pierwszą połowę bo dopiero w 19 minucie wynik otworzył Michał Włodarek dla którego była to pierwsza bramka w sezonie. Z pewnością ta statystyka Michała była by lepsza gdyby nie fakt, że od początku sezonu zmagał się z kontuzją.

Po zmianie stron chcieliśmy podwyższyć prowadzenie i było ku temu kilka świetnych okazji jednak obronną ręką wychodziła z tych akcji defensywa gospodarzy. To, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić doskonale wiemy i po naszych okazjach do głosu doszli miejscowi. W 27 minucie mieliśmy na tablicy wyników remis.

Obie drużyny chcąc wywalczyć komplet punktów zaostrzyły grę czego dowodem był choćby przedłużony rzut karny dla zawodników z Kobierzyc. Na nasze szczęście Patryk Puzio nie dał sobie strzelić drugiego gola i obronił stały fragment gry. Mimo sytuacji z obu stron na zmianę wyniku znów musieliśmy czekać do ostatniej minuty. Nasza drużyna wyszła z kontrą i po wymianie piłek między Mateuszem Węgrzynem a Damianem Wojtasem udało nam się podwyższyć na 2-1, a na liście strzelców znalazł się pierwszy z nich. Ostatnie sekundy zawodnicy Come-on chcieli zagrać w przewadze aby zdobyć chociaż punkt jednak udało nam się przerwać ich akcję, a do piłki dopadł Marcin Cuber, który najpierw ładnym zwodem minął jednego z rywali a potem umieścił piłkę w bramce z połowy boiska tym samym ustalając wynik meczu.

Cieszy zwycięstwo na koniec rundy i zarazem ostatnie w tym roku. Dzięki tej wygranej udało nam się awansować z 11 na 8 miejsce w tabeli 1 ligi. Teraz będziemy mieli krótką przerwę aby nieco odsapnąć i poprawić kilka elementów w naszej grze. Rozgrywki zostaną wznowione w weekend 15-16 stycznia, a my wtedy we własnej hali podejmować będziemy GKS EKOM INVEX Nowiny.

11 grudnia 2021
1 - 3
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
Come-on Kobierzyce101Przegrane
FC SILESIABOX Siemianowice Śląskie213Wygrane

Come-on Kobierzyce

FC SILESIABOX Siemianowice Śląskie

1Puzio Patryk Bramkarz
5Kozłowski Wojciech Zawodnik z pola
7Wojtas Damian Zawodnik z pola 37'
15Węgrzyn Mateusz Zawodnik z pola 39'
23Cuber Marcin Zawodnik z pola 39'
9'
6Drzyzga Bartosz Zawodnik z pola
9Krzywoń Krzysztof Zawodnik z pola
10Słupek Mateusz Zawodnik z pola
12Kmiecik Kamil Zawodnik z pola 6'
13Włodarek Michał Zawodnik z pola 19'
14Klaus Sebastian Zawodnik z pola
18Rudziński Mateusz Bramkarz
22Kravets Maksym Zawodnik z pola
  3 3

Trener: Mirosław Miozga
Trener: Łukasz Jagiełło
Asystent trenera: Marcin Nowacki