Porozmawiajmy z Krzysztofem Saliszem

Przed wznowieniem rozgrywek postanowiliśmy zadać kilka pytań naszemu nowemu zawodnikowi – Krzyśkowi Saliszowi. Zapraszamy do lektury.

Co Cię skłoniło aby dołączyć właśnie do drużyny FC SILESIA BOX Siemianowice?
Wpływ na moją decyzję jeśli chodzi o wybór drużyny miało kilka rzeczy. Jedną z nich jest na pewno jest postać trenera, którego mentalność mi odpowiada. Oprócz tego w drużynie znajdują się zawodnicy których znam oraz z którymi na co dzień utrzymywałem kontakt. Stworzyła się okazja zagrać w piłkę z dobrymi kolegami. Nie bez znaczenia była też postawa zarządu klubu, który z dużym szacunkiem podszedł do mojej osoby.

Jak wrażenia po pierwszych tygodniach w klubie?
Drużyna przyjęła mnie bardzo miło, a atmosfera w szatni jest świetna.

Jak wygląda nastawienie twoje oraz drużyny przed pucharowym starciem z Dremanem?
Jeśli chodzi o mecz pucharowy uważam, że jest szansa na dobre przetarcie przed meczem ligowym. Zobaczymy w którym jesteśmy miejscu. Oczywiście uważam, że stać nas na awans do kolejnej rundy.

Po pierwszej połowie sezonu zajmujemy 3 miejsce i odczuwalne są stracone punkty z Tychami na inaugurację. Praktycznie do ostatniej kolejki nie przegraliśmy meczu. Jak oceniasz nasze szanse w drugiej części rozgrywek?
Druga część sezonu zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Uważam, że jeśli chcemy wygrać ligę to musimy wygrać wszystkie spotkania do końca sezonu. Każdy mecz będzie równie ważny, a już w 1 kolejce drugiej rundy mamy poważny test z GKS Futsal Tychy.

Myślisz, że uda się w Siemianowicach stworzyć mocną drużynę jak przed laty to było w naszym mieście?
Myślę, że w Siemianowicach jest świetny klimat do futsalu oraz wierzę, że jako drużyna stworzymy kolektyw który ciężko będzie ograć.

Jak myślisz czy pomysł utworzenia sekcji kobiecej w klubie powiedzie się?
Jeśli chodzi o sekcję kobiecą futsalu w FC to świetny pomysł, im więcej osób gra w futsal tym lepiej dla środowiska oraz dyscypliny. Uważam, że stworzenie tej drużyny to naturalny krok w rozwoju klubu.

Serdeczne podziękowania dla naszego nowego zawodnika i życzymy powodzenia całej drużynie w pucharowym starciu!

%d bloggers like this: