Porażka z mistrzem Chorzowskiej Ligi Futsalu

We wczorajszym bardzo ciekawy meczu kontrolnym podopieczni Pawła Machury i Damiana Wojtasa przegrali ze zwycięzcą Chorzowskiej Ligi Futsalu. Mecz był rozgrywany 3x25min.
Początek meczu należał do zespołu FC 2016 i to nasi zawodnicy jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a bramkę zdobył Damian Kowalczyk. Siemianowiczanie mieli sporo okazji na zdobycie bramki, niestety zabrakło dokładności przy wykończeniu akcji. Natomiast w obronie wszystko wyglądało dobrze, a drużyna z Chorzowa nie miała zbyt wielu okazji na oddanie strzału. 
W drugiej części gry chorzowianie już nieco odważniej rozgrywali piłkę i doprowadzili do wyrównania. Nie oznaczało to, że nasza drużyna przestała grać bo w dalszym ciągu wypracowywaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Próbowaliśmy przy tym również kilku nowych wariantów rozegrania akcji.
W ostatniej odsłonie spotkania było widać braki w siłach wśród naszych zawodników i zaczynały być widoczne błędy w grze defensywnej i bywaliśmy nieco spóźnieni w odbiorze piłki. Udało się to wykorzystać naszemu rywalowi przez co wyszli na prowadzenie. 
Niestety nie udało się już doprowadzić do wyrównania i musieliśmy uznać wyższość rywala. 

Mimo porażki był to bardzo wartościowy sparing, który pokazał nad czym musimy jeszcze mocno popracować. Nie mniej jednak trenerzy byli zadowoleni po tym co zagraliśmy.

FC 2016 1-2 IREX GAZ

Skład IREX GAZ:
Łukasz Leoniak, Łukasz Ambroży – Krzysztof Wysocki, Grzegorz Gawron, Łukasz Szczyrba, Adrian Stachański, Michał Tkacz, Sebastian Szostok, Bartek Tarnówka, Dominik Swatek, Artur Zygarski.
Bramki:
Artur Zygarski, Dominik Swatek

Skład FC 2016:
Gieracz, Szczerbiński – Wojtas, Nowak, Myśliwiec, Kowalczyk, Langner, Włodarek, Jagiełło, Czapura, Żochowski, Moryl, Cuber, Mierzwa, Ogryzek.
Bramki: Kowalczyk

%d bloggers like this: