Czas podsumowań

Drużyna FC 2016 choć jeszcze trenuje to można powiedzieć, że sezon uznajemy za zakończony. Przed sezonem nie planowaliśmy awansu, nie wiedzieliśmy do końca jak to będzie bo przecież sami wycofaliśmy się z rozgrywek I Ligi. Teraz rozpędzona lokomotywa z Siemianowic wjeżdża do I Ligi Futsalu.

Ten sezon był dziwny, mecze przekładane z powodu obostrzeń, puste hale bez kibiców. My jednak staraliśmy się robić swoje, bez żadnych większych oczekiwań, zespół miał się dopiero kształtować.

Początek sezonu? Remis w Pyskowicach. Następnie grad bramek w Knurowie, wygrana z Sośnicą II i wyjazdowy remis z Bongo. Potem nadszedł ostatni mecz w minionym 2020 roku. Wyjazd do Bielska na mecz z rezerwami Rekordu. Przeciwnik przed którym każdy czuje respekt. Mimo, że w drugiej drużynie Rekordu występuje głównie młodzież to i tak prezentuje bardzo wysoki poziom i rok w rok dominuje II Ligę futsalu.
Dźwięk końcowej syreny, a na tablicy wyników widnieje 3-7 dla FC 2016. Prawdopodobnie wtedy do nas dotarło, że jesteśmy w stanie powalczyć o coś więcej.

Po przerwie świąteczno-noworocznej mieliśmy dodatkową przerwę w rozgrywkach z powodu pandemii. Na kolejne mecze musieliśmy trochę poczekać. Potem to jednak same zwycięstwa i oczekiwanie na baraże.
W walce o I Ligę musieliśmy zmierzyć się z BKKP Gminy Kobierzyce oraz FC ASPIS Gubin. W meczu pomiędzy tymi drużynami padł wynik 2-12 dla Kobierzyc. Wiedzieliśmy zatem, że nie będzie to łatwy przeciwnik. Po świetnym meczu wygraliśmy 5-3 i zostawał nam mecz u siebie z drużyną z Gubina. Dochodziły nas słuchy a 2 dni przed meczem potwierdziło się oficjalnie, że FC ASPIS do Siemianowic się nie wybiera i oddaje mecz walkowerem, zatem oficjalnie to my awansowaliśmy.

Był to na pewno bardzo emocjonujący sezon, w szczególności oba mecze z Rekordem. Bardzo nas cieszy, że trener Łukasz Jagiełło zmontował fajną drużynę. Wiadomo, nie było idealnie, wiemy nad czym musimy bardziej popracować aby liczyć się w pierwszej lidze. Do rozgrywek na szczeblu centralnym również warto będzie wzmocnić i poszerzyć kadrę zespołu. Zarząd klubu musi działać od strony organizacyjnej jeśli chcemy występować na zapleczu Ekstraklasy oraz zapewnić środki finansowe.
Liczymy jednak, że to wszystko się uda spełnić.

Teraz trochę liczb…

Klasyfikacja strzelców naszej drużyny:
13 – Kamil Kmiecik
9 – Łukasz Jagiełło
8 – Wojciech Kozłowski, Marcin Cuber
6 – Klaus Sebastian
5 – Kamil Mokwiński
4 – Pękala Sławomir, Łukasz Kluz
3 – Skorupa Dawid
2 – Tomasz Kowalski, Klama Adrian

W klasyfikacji kartek również góruje Kamil Kmiecik 🙂
6 Żółtych, 1 czerwona – Kamil Kmiecik
5 żółtych – Łukasz Jagiełło
3 żólte, 1 czerwona – Sławomir Pękala
3 żółte – Marcin Cuber
2 żółte – Kamil Mokwiński, Łukasz Kluz
1 żółta – Artur Bielanik, Mateusz Rudziński, Sebastian Klaus

Chcielibyśmy w tym miejscu odnotować, że Łukasz Jagiełło wcale nie gra tak ostro czy brutalnie. Najzwyczajniej w świecie miał kilka razy odmienne zdanie niż sędzia spotkania 🙂

Warty odnotowania jest jeszcze jeden fakt. Tylko jeden zawodnik był na wszystkich spotkaniach w kadrze meczowej, jest nim Mateusz Rudziński.
Gratulujemy.