Remis z Kobierzycami

W sobotni wieczór zawodnicy FC Silesia BOX liczyli na komplet punktów jednak musimy zadowolić się remisem, który trzeba uszanować.

Wiedzieliśmy, że czeka nas kolejny ciężki pojedynek. Zawodnicy Come-on Kobierzyce przed tą kolejką mieli 6 punktów i chcieli zrobić wszystko aby zbliżyć się do utrzymania w 1 lidze. My również chcąc się utrzymać musimy szukać zdobyczy w każdym meczu, choć z ostatnią drużyną w tabeli wszyscy zapewne liczyli na pewne 3 punkty.

Przyjezdni pokazali się z bardzo dobrej strony, postawili wysoko poprzeczkę i bardzo często zagrażali bramce strzeżonej przez Patryka Puzio. To my jednak otwarliśmy wynik spotkania, kiedy uderzeniem z dystansu bramkarza przyjezdnych pokonał Damian Kowalczyk. Niespełna minutę później strzelec pierwszej bramki dograł do Marcina Cubera, który bez problemu podwyższył prowadzenie naszej drużyny. Zawodnicy Come-on nie poddawali się wiedząc, że w futsalu 2 bramki można bardzo szybko odrobić. Bramka kontaktowa padła w ostatniej minucie pierwszej połowy.

Po zmianie stron drużyna z Kobierzyc mocno ruszyła do ataku, a skutkiem tego było ich prowadzenie 3-2 już w 23 minucie. Podopieczni Łukasza Jagiełło oraz Mirosława Miozgi szybko jednak odpowiedzieli bo w 24 minucie do remisu doprowadził Kamil Kmiecik, a minutę później prowadzenie dał nam Maks Kravets. Po tej bramce goście ponownie rzucili się do ataku, a wymarzony efekt przyniosło to w 27 minucie i znów mieliśmy remis w meczu.

Do końca spotkania nie zobaczyliśmy już więcej bramek mimo, że z naszej strony swoje okazje miał choćby Kamil Kmiecik, który uderzył w słupek z przedłużonego rzutu karnego. Przyjezdni również mogli zdobyć jeszcze bramkę jednak na nasze szczęście ta sztuka im się nie udała.

Mecz na pewno był obfity w faule gdyż w drugiej połowie obie drużyny stosunkowo szybko uzbierały ich już po 5. Kibice zgromadzeni w hali KS “MICHAŁ” byli też świadkami kilku decyzji sędziowskich, które kwestionowali zawodnicy raz jednej, a raz drugiej drużyny. W osiągnięciu zwycięstwa niestety nie pomogła nieobecność kilku zawodników z powodu choroby czy też kontuzji jednak to nie powinna być wymówka.

Teraz skupiamy się już na następnym spotkaniu, a będzie to 1/16 Pucharu Polski gdzie w Przemyślu zagramy z tamtejszym Eurobus.

29 stycznia 2022
4 - 4
Pełny czas bez dogrywki

Miejsce spotkania

Siemianowice Śląskie, Polska
// position we will use later var lat = 50.32030569999999; var lon = 19.008619100000033; // initialize map map = L.map('sp_openstreetmaps_container', { zoomControl:false }).setView([lat, lon], 15); // set map tiles source L.tileLayer('https://tile.openstreetmap.org/{z}/{x}/{y}.png', { attribution: 'Map data © OpenStreetMap contributors', maxZoom: 18, }).addTo(map); // add marker to the map marker = L.marker([lat, lon]).addTo(map); map.dragging.disable(); map.touchZoom.disable(); map.doubleClickZoom.disable(); map.scrollWheelZoom.disable();
41-103 Siemianowice Śląskie, Polska

Wyniki

FC SILESIABOX Siemianowice Śląskie

1Puzio Patryk Bramkarz
7Wojtas Damian Zawodnik z pola
16Kowalczyk Damian Zawodnik z pola 9'
17Górny Rafał Zawodnik z pola
23Cuber Marcin Zawodnik z pola 10'
31'
18Rudziński Mateusz Bramkarz
6Drzyzga Bartosz Zawodnik z pola
8Jagiełło Łukasz Zawodnik z pola
9Krzywoń Krzysztof Zawodnik z pola
12Kmiecik Kamil Zawodnik z pola 24'
7'
13Włodarek Michał Zawodnik z pola 14'
14Klaus Sebastian Zawodnik z pola
22Kravets Maksym Zawodnik z pola 25'
23'
  4 4

Trener: Mirosław Miozga
Trener: Łukasz Jagiełło
Asystent trenera: Marcin Nowacki

Come-on Kobierzyce