Porażka z liderem

Niestety kolejne zwycięstwo BSF ABJ Bochnia stało się faktem. Niepokonany lider rozgrywek z Siemianowic wyjeżdża z kompletem punktów choć jak przyznali po meczu “łatwo nie było”.

Mecz mógł się podobać publiczności zebranej w hali Kompleksu Sportowego “MICHAŁ”. W ostatniej akcji meczu mogliśmy doprowadzić do wyrównania i urwać pierwsze punkty drużynie przyjezdnej, niestety w tej sytuacji Damian Kowalczyk trafił tylko w słupek.

Od początku mecz był bardzo zacięty. Wydawało się, że to goście mieli więcej z gry i raz po raz zagrażali bramce Patryka Puzio. Siemianowiczanie nie składali jednak broni i dzielnie walczyli do samego końca o korzystny rezultat.
Pierwsza bramka padła dopiero w 15 minucie spotkania kiedy to po akcji drużyny z Bochni piłkę na linii bramkowej zatrzymał Rafał Górny, ale chwilę później przy próbie wybicia futbolówki ta spadła pod nogi Minora Cabalcety, a ten zdobył swoją 26 bramkę w sezonie. Do przerwy więcej bramek nie zobaczyliśmy w co spory wkład miał Patryk Puzio, który niejednokrotnie znakomicie interweniował we własnej bramce.

Po zmianie stron chcieliśmy jak najszybciej wyrównać. Sztuka ta udała się w 22 minucie kiedy po rzucie rożnym przyjezdnych piłkę przejął Michał Włodarek i wyszedł z szybką kontrą, a następnie zagrał do Maksyma Kravetsa a ten wpakował futbolówkę do bramki Bochnian. Drużyna BSFu niestety dla nas szybko wyszła na ponowne prowadzenia bo już w 25 minucie spotkania.
Trener Miozga chcąc uzyskać korzystny rezultat postawił na grę z lotnym bramkarzem. Nie wykorzystaliśmy gry w przewadze i po stracie w środku pola przyjezdni podwyższyli na 3-1 na trochę ponad minutę do końca spotkania. Siemianowiczanie nie składali jeszcze broni wiedząc, że w futsalu tyle wystarczy na zmianę wyniku. 42 sekundy do końca i mamy rzut karny po zagraniu piłki ręką przez zawodnika drużyny gości. Do piłki podszedł Kamil Kmiecik i skutecznie wykonał ten stały fragment gry. Mieliśmy niewiele czasu, publiczność na trybunach się ożywiła wierząc jeszcze w remis w tym meczu. W tym czasie zdołaliśmy wywalczyć rzut rożny po którym niecelnie uderzał Michał Włodarek, a w ostatniej akcji meczu z piłkę dogrywał Kamil Kmiecik w kierunku długiego słupka gdzie znalazł się Damian Kowalczyk, a ten trafił tylko w słupek.

Po końcowej syrenie przyjezdnym na pewno spadł kamień z serca. My niestety musieliśmy uznać wyższość rywala.
Na pewno mogliśmy być zadowoleni z gry naszego zespołu i liczyć, że jest to dobry prognostyk na kolejne mecze. Nie pozostaje nam nic innego jak skupić się na kolejnych spotkaniach i walczyć o pełną pulę.

19 lutego 2022
2 - 3
Pełny czas bez dogrywki

Miejsce spotkania

Siemianowice Śląskie, Polska
// position we will use later var lat = 50.32030569999999; var lon = 19.008619100000033; // initialize map map = L.map('sp_openstreetmaps_container', { zoomControl:false }).setView([lat, lon], 15); // set map tiles source L.tileLayer('https://tile.openstreetmap.org/{z}/{x}/{y}.png', { attribution: 'Map data © OpenStreetMap contributors', maxZoom: 18, }).addTo(map); // add marker to the map marker = L.marker([lat, lon]).addTo(map); map.dragging.disable(); map.touchZoom.disable(); map.doubleClickZoom.disable(); map.scrollWheelZoom.disable();
41-103 Siemianowice Śląskie, Polska

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
FC SILESIABOX Siemianowice Śląskie202Przegrane
BSF Bochnia213Wygrane

FC SILESIABOX Siemianowice Śląskie

1Puzio Patryk Bramkarz
16Kowalczyk Damian Zawodnik z pola
17Górny Rafał Zawodnik z pola
21Pękala Sławomir Zawodnik z pola
23Cuber Marcin Zawodnik z pola
28Banasiak Oskar Bramkarz
5Kozłowski Wojciech Zawodnik z pola
6Drzyzga Bartosz Zawodnik z pola
9Krzywoń Krzysztof Zawodnik z pola
10Słupek Mateusz Zawodnik z pola
12Kmiecik Kamil Zawodnik z pola
13Włodarek Michał Zawodnik z pola
22Kravets Maksym Zawodnik z pola
25Mierzwa Marcin Zawodnik z pola
  2

Trener: Mirosław Miozga
Kierownik: Jacek Kołodziej
Asystent trenera: Marcin Nowacki

BSF Bochnia