Krótka rozmowa z Prezesem

Sezon 1 Ligi już za nami, w związku z tym postanowiliśmy zadać kilka pytań prezesowi naszego klubu – Adamowi Gniozdorzowi. Zapraszamy do lektury.

Na początek jak Pan podsumuje miniony sezon. Czy miejsce w tabeli jest poniżej oczekiwań?

Był to dla nas bardzo trudny sezon, ale zakończony szczęśliwie. Z tego miejsca chciałbym podziękować naszym sponsorom i darczyńcom, zawodnikom, trenerom i wszystkim osobom związanym z naszym klubem.
Miejsce w tabeli jest moim zdaniem adekwatne do naszej gry w tym sezonie (8 a nie jak w niektórych tabelach 9).

Jakie są plany klubu na nadchodzący sezon?

W nadchodzącym sezonie chcemy się wzmocnić kilkoma zawodnikami, wprowadzić w większym wymiarze czasowym naszą młodzież oraz zająć wyższe miejsce niż w ubiegłej kampanii.

Czy wszyscy zawodnicy w klubie zostają?

W każdym klubie od czasu do czasu potrzebne jest przewietrzenie szatni. Będziemy musieli pożegnać się z niektórymi zawodnikami, którzy ustępują umiejętnościami lub traktują klub jako TKKF i ciężko im trafić na trening.

Jak wyglądała praca w tym sezonie na fotelu prezesa?

W ubiegłym sezonie chwile miłe, były przeplatane ciężkimi decyzjami. Na szczęście mam wokół siebie osoby, które pomogły przetrwać trudny okres. Ja cały czas twierdzę, że nie nadaję się na prezesa, powód jest prosty. Ja jestem pracownikiem fizycznym i nie mam takiego kontaktu z prezesami firm, gdzie zawsze łatwiej jest nawiązać temat do współpracy niż w moim przypadku.

Co Pan powie na temat dobrego wyniku drużyny u-17 w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski?

Chłopaki grający na co dzień na dużych boiskach w różnych klubach, mieli okazję tylko kilkanaście razy spotkać się na zajęciach treningowych z trenerem Pawłem Machurą, który stworzony jest do pracy z młodzieżą i dziećmi. Zrobili duży postęp, a awans i gra w finałach MMP naprawdę cieszy. Jest kilku zawodników, którzy w przyszłości mogliby zasilić szeregi pierwszej drużyny. Wiadomo, że będą musieli wybrać między dużą piłką a futsalem.

Czy klub będzie chciał stawiać na młodzież? Wiemy, że Mateusz Słupek i Bartek Drzyzga z dobrej strony pokazali się na pierwszoligowych parkietach, a trzon zespołu do najmłodszych nie należy.

Będziemy stawiali na naszych młodych zawodników, a nasi doświadczeni gracze, którzy będą grać w przyszłym sezonie ( a przeszłość futsalową mają bogatą) przekażą im swoją wiedzę. Na dzień dzisiejszy Mateusz i Bartek robią duże postępy, są skromnymi i dobrze wychowanymi ludźmi. W szatni zawodnicy też ich szybko zaakceptowali. Myślę, że będziemy mieli z nich pociechę.

Co Pan powie na tematy organizacyjne w naszym klubie w minionym sezonie. Chyba nieźle to wyglądało?

Organizacyjnie myślę, że wyglądamy naprawdę nieźle i niektóre kluby powinny nam zazdrościć organizacji meczy czy turniejów, a sami zawodnicy mieli zapewnioną opiekę medyczną i fizjoterapię w razie urazów. Sytuacja finansowa też na dzień dzisiejszy jest stabilna, choć wiadomo w obecnych czasach wszystko może się zmienić z dnia na dzień.

Jak można podsumować pierwszy sezon współpracy z naszym sponsorem tytularnym- firmą Silesia BOX? Czy ta współpraca będzie trwała nadal?

Nasza współpraca z Silesia Box i Panem Adamem Laszczykiem układała się bardzo dobrze i tak samo będzie się układać w przyszłym sezonie. A doświadczenie Pana Adama w prowadzeniu firmy pomoże również nam w działalności klubu.
Nie możemy też zapomnieć i chcemy podziękować : firmie MGR Recycling Pana Mariusza Żochowskiego, którego pomoc w poprzednich sezonach była znacząca. Myślę, że w tym też pomogą firma STC, firma Abex Rekreacja, firma Golden Rent, Pani Mariola Vock, Robert Tabor, firma Świyży luft, Inpuls, Wyleżałek, Balviten, Żrepandog, Factory, Lellek, Siemion.pl, Just Print, Recomend, Pizzeria Calypso, Najlepszy Lombard Komis, Visage, PPUH Siemion, Tapicerstwo Romako, AquaLider, Cotton Club, Krzysztof, bearhdwr.com, Hurtownia AGD, Oriflame, Kwiaciarnia BELLIS, AP Sport, Przystanek Zdrowie, D-MED, SCK, ARS, Bartez oraz Hall Of Madness.

Chciałby Pan coś przekazać naszym kibicom, którzy tak licznie nas wspierali przez cały sezon?

Chciałbym przede wszystkim podziękować naszym fanom za cierpliwość i wyrozumiałość. Wiadomo że w ubiegłym sezonie było różnie od 0:10 z Tychami do 8:5 z Dremanem Komprachcice.

Czy chce Pan przekazać coś od siebie na sam koniec?

Żebyśmy wypoczęci i w dobrych nastrojach spotkali się na inauguracji sezonu 2022/23 w Kompleksie Sportowym ,, MICHAŁ”

Dziękujemy Prezesowi za poświęcony czas i życzymy powodzenia w przygotowaniach oraz kolejnym sezonie 1 Ligi Futsalu.