Wygrana po zaciętym pojedynku

Nasza drużyna odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym roku pokonując Gwiazdę Ruda Śląska w ich własnej hali. Jak na derbowe starcie emocje były wyczuwalne już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Samo spotkanie dostarczyło sporo wrażeń a jego wynik mógł być różny jednak po końcowej syrenie to podopieczni Mirosława Miozgi cieszyli się z trzech punktów.

Pierwsze minuty to przewaga zawodników z Siemianowic, którzy raz po raz ruszali w stronę bramki Gwiazdy. Miejscowi zdołali przetrwać napór i zaczęli sami zagrażać naszej bramce. Na zmianę rezultatu musieliśmy czekać do 10 minuty kiedy gospodarze wyszli na prowadzenie. Na odpowiedź z naszej strony nie trzeba było długo czekać bo po 3 minutach gry świetnym zejściem do środka i jeszcze lepszym strzałem popisał się Krzysiek Salisz doprowadzając do remisu. Przed przerwą rudzianie zdołali ponownie wyjść na prowadzenie po fenomenalnym uderzeniu z rzutu wolnego.

Po zmianie stron to ponownie gospodarze zdobyli jako pierwsi bramkę. Wydawać by się mogło, że znów wracać będziemy bez punktów jednak nasi zawodnicy wzięli się ostro do roboty. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Michał Włodarek, a następnie Kamil Kmiecik który wykorzystał „krótki” rzut karny. Niedługo później gospodarze mieli dobrą okazję na ponowne wyjście na prowadzenie ale przy przedłużonym karnym górą był nasz golkiper – Mateusz Rudziński.

Na 3 minuty przed końcem silny strzał Daniela Wojtyny obronił bramkarz Gwiazdy ale na nasze szczęście z dobitką Kamila Kmiecika nie miał najmniejszych szans i tym razem to my cieszyliśmy się z prowadzenia. Rudzianie próbowali jeszcze zmienić wynik grając w przewadze ale ta sztuka im się nie udała i to my cieszyliśmy się z końcowego zwycięstwa.

Najbliższe spotkanie naszej drużyny odbędzie się 5 marca o godz. 17:00 kiedy będziemy podejmować we własnej hali GKS Invex Remedies Nowiny i już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie!

%d bloggers like this: