Wygrana z ostatnią drużyną w tabeli

Nikt nie spodziewał się, że aż takie męczarnie będziemy musieli przejść aby wygrać z GKS Invex Remedies Nowiny który zajmuje ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Ostatecznie 3 punkty zostały w Siemianowicach gdyż końcowy wynik to 5-3 dla podopiecznych Mirosława Miozgi.

Już przed meczem wiadome było, że zdecydowanym faworytem są gospodarze, przyjezdni jednak mimo pozycji którą zajmują w tabeli pokazali się z bardzo dobrej strony ostawiając mnóstwo zdrowia aby wywieźć punkty z Siemianowic.

Wynik został otwarty w 4 minucie i ku zdziwieniu wszystkim kibicom to zawodnicy z Nowin jako pierwsi zdobyli bramkę. Na szczęście szybko odpowiedział Michał Włodarek doprowadzając do remisu. Trzy minuty później prowadzenie nam dał Maksym Kravets. Gdy wszyscy myśleli, że strzelać już będzie tylko zespół Silesii Box to wbrew oczekiwaniom przyjezdni doprowadzili do remisu na 7 minut przed końcem pierwszej połowy. Mimo prób poprawy wyniku to na przerwę schodziliśmy remisując 2-2.

Cztery minuty po przerwie prowadzenie dał nam Kamil Kmiecik, a jego celebracja bramki znaczyła, że nasza futsalowa rodzina się powiększy (do zobaczenia w naszym skrócie meczu). To miał być moment w którym nie damy złudzeń rywalom kto wygra to spotkanie. Przyjezdni jednak nie zamierzali się poddawać i znów doprowadzili do wyrównania.

Świetna okazała się 31 minuta meczu kiedy to w zaledwie kilkanaście sekund zdobyliśmy dwie bramki, najpierw swoją drugą bramkę tego dnia zdobył Kamil Kmiecik, a chwilę później w protokole meczowym zapisał się Krzysiu Salisz. O dziwo było to trafienie ustalające wynik spotkania i więcej bramek już nie oglądaliśmy choć były ku temu okazje.

Jak w pomeczowej wypowiedzi wspomniał Krzysztof Salisz – takie mecze powinniśmy szybko zamykać. Ogromne brawa należą się jednak drużynie z Nowin za to, że zostawili tyle zdrowia i po pierwszej połowie wydawać by się mogło, że będziemy tu mieli niespodziankę. Liczymy, że ekipa naszego ostatniego rywala zdoła utrzymać się na poziomie 1 ligi gdyż szkoda by było gdyby zabrakło drużyny która od tylu lat na tym szczeblu rozgrywek cały czas występuje.

Cóż dla nas najważniejszy jest komplet punktów, a biorąc pod uwagę przegraną GKS Futsal Tychy to udało nam się wrócić na ligowe podium.

Już w najbliższą niedzielę udamy się do Krakowa aby zmierzyć się z tamtejszym AZS UEK.

5 marca 2023
5 - 3
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie325Wygrane
GKS Futsal Nowiny123Przegrane

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

18Rudziński Mateusz Bramkarz
10Kravets Maksym Zawodnik z pola 7'
16Wojtyna Daniel Zawodnik z pola
21Gładczak Robert Zawodnik z pola
23Cuber Marcin Zawodnik z pola 30'
27Płaczek Patryk Bramkarz
5Salisz Krzysztof Zawodnik z pola 31'
6Drzyzga Bartosz Zawodnik z pola
11Hiszpański Piotr Zawodnik z pola
12Kmiecik Kamil Zawodnik z pola 24', 31'
13Włodarek Michał Zawodnik z pola 4'
15Węgrzyn Mateusz Zawodnik z pola
20Słupek Mateusz Zawodnik z pola
25Mierzwa Marcin Zawodnik z pola
  5 1

Trener: Mirosław Miozga
Asystent trenera: Marcin Nowacki

GKS Futsal Nowiny

%d bloggers like this: