Kategoria: Sekcja kobiet

Wygrana w futsalowych derbach śląska kobiet!

Zwycięstwem 5-2 zakończyły futsalowe derby śląska kobiet podopieczne Ani Wójcik. Mecz mógł się podobać bo były w nim bramki, świetne akcje, interwencje bramkarek oraz zbiórka darów dla podopiecznych Fundacji Piastun.

Wynik szybko bo w 3 minucie otwarła Paulina Załęcka dając nam prowadzenie. Mimo zdecydowanie większego posiadania piłki w pierwszej połowie, przyjezdne zdołały odpowiedzieć i doprowadzić do wyrównania po kontrataku. Katowiczanki próbowały raczej ataku z kontry niż pozycyjnego wiedząc, że siemianowiczanki są najbardziej bramkostrzelną drużyną w lidze nie chciały się narażać.

Z dobrej strony pokazała się bramkarka, a zarazem pani kapitan AZSu – Asia Hejdysz pokazując wielokrotnie swój kunszt bramkarski. Z naszej strony jednak Magda Antkowiak również pokazała kasę w niejednej sytuacji choć miała ich nieco mniej niż jej vis a vis.

Tuż przed przerwą prowadzenie 2-1 dała nam Ania Sopała zamykając świetną akcję Zuzy Świętek.

Po zmianie stron liczyliśmy na szybkie zamknięcie meczu przez nasze zawodniczki jednak akademiczki tanio skóry nie chciały sprzedać i skutecznie nam to utrudniały. W 27 minucie przyjezdne znów doprowadziły do remisu. W 31 minucie na szczęście sprawy w swoje ręce wzięła ponownie Paulina Załecka wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywalek. Choć katowiczanki robiły co mogły aby wywieźć z Parku Pszczelnik zdobycz punktową to na pewno skutecznie utrudniła im to czerwona kartka za faul na Karolinie Szczypce, która wykorzystała błąd rywalek i już w zasadzie miała mieć autostradę do bramki.

Wtedy skrzydła doszczętnie podcięła rywalko Klaudia Łasicka która w zasadzie zaraz po czerwonej kartce katowiczanek zdobyła bramkę na 4-2, a na niespełna minutę przed końcową syreną ustaliła wynik spotkania na 5-2.

Kolejna wygrana jest na pewno bardzo ważna, jednak w tym dniu była jeszcze jedna ważna rzecz… Mianowicie razem z rywalkami dołączyliśmy do akcji Fundacji Piastun w której każdy może zostać Świętym Mikołajem i przy współpracy ludzi z fundacji przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla ich podopiecznych w trakcie spotkania. Wszystkim którzy dołączyli się do akcji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Warto dodać również, że jak co mecz o słodki poczęstunek zadbała firma Balviten, za co również dziękujemy!

foto: Wiesław Stęk
26 listopada 2023
5 - 2
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie325Wygrane
AZS UŚ Katowice112Przegrane

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

1Magdalena Antkowiak Bramkarka
15Anna Sopała Zawodniczka z pola 19'
19Joanna Kęsoń Zawodniczka z pola
21Olga Sulisz Zawodniczka z pola
79Zuzanna Świętek Zawodniczka z pola
2Dominika Jaksa Bramkarka
4Paulina Załęcka Zawodniczka z pola 3', 31'
6Karolina Szczypka Zawodniczka z pola
16Magdalena Knysak Zawodniczka z pola
88Klaudia Łasicka Zawodniczka z pola 38', 39'
90Żaneta Sobota Zawodniczka z pola
96Marlena Konieczna Zawodniczka z pola
  5

Trenerka: Anna Wójcik

AZS UŚ Katowice

Derbowe spotkanie kobiecej drużyny!

Czy może być coś ciekawszego niż kobiece derby w futsalu? Wydaje nam się, że nie zatem wszystkich zapraszamy w niedzielę do hali MOSiR Pszczelnik w Parku Pszczelnik gdzie podopieczne Ani Wójcik podejmować będą AZS UŚ Katowice 🤩🤩

Akademiczki po 4 rozegranych meczach zajmują 3 lokatę z dorobkiem 6 punktów, a w ostatniej kolejce wysoko pokonały KKS Wisła Skoczów.

Czeka nas ciekawe spotkanie i bardzo liczymy na sporą frekwencję kibiców obu drużyn ze względu na bliską odległość z Siemianowic do Katowic.

Sportowe emocje na pewno będą, frekwencja mamy nadzieję również. Liczymy jeszcze na wasze dobre serca i wsparcie akcji Fundacji Piastun Wyrównywanie Szans w której każdy może zostać Świętym Mikołajem🎅

Pierwsze wyjazdowe spotkanie zwycięzkie!

Nasza kobieca drużyna w swoim pierwszym wyjazdowym meczu pokonała KS KOMAX Unię Opole 4-1. Co ciekawe w meczu padło 6 bramek a wszystkie zdobyte przez naszą drużynę.

Wynik już w 1 minucie otworzyła Olga Sulisz, kilka minut później bramkę zdobyła Zuzanna Świętek jednak sędzia nie uznał bramki ponieważ dopatrzył się zagrania ręką naszej zawodniczki. Po 10 minutach gry mieliśmy 1-1. Magda Antkowiak skierowała piłkę do własnej bramki po nieporozumieniu z Marleną Konieczną. Nasze zawodniczki jednak przez większość czasu dominowały w spotkaniu dzięki czemu Asia Kęsoń dała nam prowadzenie 2-1 i z takim wynikiem schodziliśmy na przerwę.

Po zmianie stron w dalszym ciągu podopieczne Ani Wójcik często atakowały choć nie można odmówić prób podjęcia walki przeciwniczkom. Swoje bramki dołożyły Marlena Konieczna oraz Karolina Szczypka ustalając wynik.

W dobrych nastrojach i z kompletem punktów wróciliśmy do Siemianowic myśląc już o kolejnym spotkaniu.

19 listopada 2023
1 - 4
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
KS Komax Unia Opole011Przegrane
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie224Wygrane

KS Komax Unia Opole

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

1Magdalena Antkowiak Bramkarka 10'
16Magdalena Knysak Zawodniczka z pola
19Joanna Kęsoń Zawodniczka z pola 13'
21Olga Sulisz Zawodniczka z pola 1'
79Zuzanna Świętek Zawodniczka z pola
5Barbara Kapałka Bramkarka
6Karolina Szczypka Zawodniczka z pola 39'
7Magdalena Lisik Zawodniczka z pola
90Żaneta Sobota Zawodniczka z pola
96Marlena Konieczna Zawodniczka z pola 25'
  4 1

Trenerka: Anna Wójcik

Pierwszy wyjazd naszych kobiet

Już w niedzielę podopieczne Anny Wójcik rozegrają swoje pierwsze wyjazdowe spotkanie w ramach 1 Ligi Kobiet Futsalu. Dziewczyny udadzą się do Opola na mecz z tamtejsza Komax Unią Opole. Spotkanie zostanie rozegrane 19.11.2023 o godz. 13:30 w Stegu Arenie.

Drużyna z Opola rozegrała do tej pory 2 spotkania i znajduje się na drugim miejscu w tabeli tuż za nami. Przeciwniczki mają również 6 punktów jednak nieco gorszy bilans bramkowy. Należy zwrócić uwagę, że swoje dotychczasowe mecze zawodniczki z Opola wysoko i pewnie wygrały pokonując najpierw 6-1 AZS UŚ Katowice, a następnie 9-3 z Wisłą Skoczów.

Bez wątpienia szykuje się bardzo ciekawy i ciężki pojedynek jednak nasza drużyna zrobi wszystko aby 3 punkty wróciły do Siemianowic.

Wygrana z Knurowem!

Drugie zwycięstwo odnotowały podopieczne Anny Wójcik pokonując 6-3 MTS Knurów w minioną niedzielę w hali w Parku Pszczelnik.

Zawodniczki FC Silesia Box od początku wiedziały, że inny scenariusz niż wygrana nie wchodzi w grę, dlatego też od początku spotkania naciskały na rywalki z Knurowa stwarzając sobie sytuacje. Trzeba jednak przyznać, że w dobrej dyspozycji tego dnia była bramkarka rywalek, a naszym dziewczynom brakowało też dokładności w wykańczaniu akcji. Przyjezdne chciały wykorzystać swoje szanse i przeprowadziły kilka groźnych ataków jednak czujna na przedpolu jak i w bramce okazała się Dorota Młynarczyk. Wynik udało się otworzyć dopiero w 15 minucie kiedy bramkę zdobyła Karolina Szczypka.

W szatni trenerka Ania Wójcik jak przyznała w pomeczowej wypowiedzi musiała użyć kilku ostrych słów i na drugą połowę wyszedł inny zespół i już w pierwszej minucie wyszliśmy 3-0 za sprawą Olgi Sulisz i Zuzy Świętek. Chwilę później swoje trafienie dołożyła Magda Knysak. W 24 minucie przeciwniczki zdobyły swoją pierwszą bramkę, a w ciągu kolejnych dwóch minut swoje trafienia dla naszego zespołu dołożyły Klaudia Łasicka oraz Marlena Konieczna. Wtedy nastąpiło chyba rozluźnienie w naszych szeregach, przyjezdne zdobyły dwie bramki i złapały nieco wiatru w żagle jednak nie zdołały już więcej umieścić piłki w naszej bramce.

Cieszy kolejna wygrana naszej ekipy jednak jak zawodniczki same przyznały musimy popracować nad skupieniem w trakcie meczu aby uniknąć w przyszłości błędów po jakich straciliśmy bramki.

12 listopada 2023
6 - 3
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie516Wygrane
MTS Knurów303Przegrane

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

77Dorota Młynarczyk Bramkarka
16Magdalena Knysak Zawodniczka z pola 23'
19Joanna Kęsoń Zawodniczka z pola
21Olga Sulisz Zawodniczka z pola 20'
79Zuzanna Świętek Zawodniczka z pola 20'
29'
1Magdalena Antkowiak Bramkarka
4Paulina Załęcka Zawodniczka z pola
6Karolina Szczypka Zawodniczka z pola 15'
30'
7Magdalena Lisik Zawodniczka z pola
15Anna Sopała Zawodniczka z pola
22Emilia Żmija Zawodniczka z pola
88Klaudia Łasicka Zawodniczka z pola 25'
90Żaneta Sobota Zawodniczka z pola
96Marlena Konieczna Zawodniczka z pola 26'
  6 2

Trenerka: Anna Wójcik

MTS Knurów

W niedzielę z Knurowem!

W niedzielę swoje spotkanie rozegra również nasza żeńska drużyna ❗️
Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do hali w Parku Pszczelnik gdzie podejmować będziemy MTS Knurów. Nasz najbliższy rywal podobnie jak my ma na koncie wygrana i porażkę, zapowiada się ciekawy pojedynek.
Emocje gwarantowane 🤩

Powodzenia Klaudia!

Miło nam ogłosić, że nasza zawodniczka – Klaudia Łasicka otrzymała powołanie na Konsultacje Kadry Narodowej Niesłyszących w Piłce Nożnej Kobiet, które odbędą się w dniach 22-26.11.2023r

Klaudia reprezentuje również klub Świt Wrocław z którego to otrzymała powołanie.

Gratulujemy!

Pismo-1

Festiwal strzelecki w hali Pszczelnik!

Prawdziwy festiwal strzelecki urządziły sobie zawodniczki FC Silesia Box w minioną niedzielę w hali MOSiR Pszczelnik gdzie podejmowały w ramach rozgrywek 1 Ligi Kobiet Futsalu KU AZS Zielona Góra. Po nieudanej inauguracji rozgrywek podopieczne Ani Wójcik zdominowały swoje rywalki i zwyciężyły 14-1!

Strzelanie rozpoczęła w 2 minucie Magda Knysak, która później wykorzystała jeszcze rzut karny podyktowany za faul na Oliwi Maciukiewicz, a w pierwszej części gry swoje trafienia jeszcze dokładały Marlena Konieczna dwa razy, Karolina Szczypka oraz wcześniej wspomniana Oliwia Maciukiewicz.

To nie tak, że mecz toczył się tylko pod jedną bramką ponieważ przyjezdne mimo okrojonego składu próbowały nam zagrozi i zmusiły kilka razy do interwencji Magdę Antkowiak jednak ta nie dała się pokonać.

Po zmianie stron nasza pani trener postanowiła dać szansę w bramce Dorocie Młynarczyk. Co prawda ta debiut zaliczyła w poprzednim meczu jednak był on na tyle krótki, że nie miała okazji się wykazać. Tym razem świetnie kilka razy zażegnała zagrożenie pod naszą bramką. Na ostatnie 10 minut między słupkami zobaczyliśmy kolejną bramkarkę – Basię Kapałkę, która również musiała interweniować aby piłka nie znalazła się w naszej siatce.

Druga połowa to jeszcze więcej bramek ponieważ to wtedy odpaliła i zdobyła 4 trafienia Zuza Świętek, swoje trafienia dokładały wtedy Olga Sulisz, Asia Kęsoń czy Żaneta Sobota, a kolejne trafienie dołożyła Marlena Konieczna. Niestety na 3 minuty przed końcową syreną mimo wielkiego zmęczenia przeciwniczki zdołały zdobyć honorowe trafienie wykorzystując zamieszanie w naszym polu karnym.

Cóż taką dominację naszej ekipy chcielibyśmy oglądać w każdym spotkaniu jednak teraz musimy na pewno skupić się na kolejnym spotkaniu i podejść do niego z chłodną głową aby się nie przeliczyć jak w spotkaniu z drużyną z Częstochowy. Jesteśmy jednak przekonani, że trenerka Ania z pewnością wie jak przemówić do dziewczyn 🙂

29 października 2023
14 - 1
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie8614Wygrane
AZS UZG Zielona Góra101Przegrane

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

1Magdalena Antkowiak Bramkarka
16Magdalena Knysak Zawodniczka z pola 2', 14'
19Joanna Kęsoń Zawodniczka z pola 31'
27Oliwia Maciukiewicz Zawodniczka z pola 16'
79Zuzanna Świętek Zawodniczka z pola 22', 22', 32', 33'
5Barbara Kapałka Bramkarka
77Dorota Młynarczyk Bramkarka
4Paulina Załęcka Zawodniczka z pola
6Karolina Szczypka Zawodniczka z pola 12'
15Anna Sopała Zawodniczka z pola
21Olga Sulisz Zawodniczka z pola 28'
88Klaudia Łasicka Zawodniczka z pola
90Żaneta Sobota Zawodniczka z pola 32'
96Marlena Konieczna Zawodniczka z pola 3', 6', 31'
  14

Trenerka: Anna Wójcik

AZS UZG Zielona Góra

Co czeka nasze drużyny w najbliższy weekend

W najbliższy weekend czekają nas kolejne mecze naszych drużyn, obie na parkiet wybiegną w niedzielę.

Najpierw o godzinie 14 w hali w Parku Pszczelnik podopieczne Ani Wójcik podejmować będą AZS UZG Zielona Góra i zrobią wszystko aby nie powtórzył się scenariusz z poprzedniego spotkania kiedy musiały uznać wyższość rywalek. Bez wątpienia kibiców znów będzie czekać sporo emocji dlatego serdecznie zapraszamy do Parku Pszczelnik w niedzielę na godz. 14:00.

Później zapraszamy wszystkich przed ekrany bo we Wrocławiu podopieczni Pawła Machury zmierzą się z futsalową drużyną Śląska Wrocław. Śląsk to beniaminek pierwszej ligi, który na swoim koncie ma do tej pory dwie wygrane i trzy porażki, a do naszego zespołu traci trzy punkty. Musimy spodziewać się wysoko postawionej poprzeczki przez gospodarzy jednak nasi zawodnicy zrobią wszystko aby wrócić z trzema punktami i poprawić swój dorobek w tabeli. Ze spotkania najprawdopodobniej zostanie przeprowadzona transmisja online (link podamy w późniejszym czasie na naszym FB)

Porażka na początek

W swoim pierwszym ligowym starciu nasza drużyna kobiet niestety doznała porażki. Niestety, ponieważ to my byliśmy stawiani w roli faworyta. Jednak to drużyna z Częstochowy wygrała 2-3.

Początek spotkania to zdecydowany atak podopiecznych Ani Wójcik, na nasze nieszczęście bramkarka AZSu spisywała się tego dnia fenomenalnie. W 6 minucie do głosu doszła drużyna gości pokonując Magdę Antkowiak. Mimo wielu sytuacji z naszej strony to w pierwszej części gry nie znaleźliśmy sposobu na bramkarkę przyjezdnych.

Po zmianie stron nasze zawodniczki szybko ruszyły do odrabiania strat. Najpierw Ania Sopała niemal z narożnika boiska nieco szczęśliwie doprowadziła do remisu, a chwilę później niedokładne podanie przeciwniczek wykorzystała bez skrupułów Karolina Szczypka dając nam prowadzenie. Gdy kibice zgromadzenia w hali w Parku Pszczelnik myśleli, że najgorsze za nami, okazało się, że to ma dopiero nadejść. Dokładniej to w 34 i 36 minucie przyjezdne najpierw doprowadziły do remisu, a potem ponownie wyszły na prowadzenie. W końcowych minutach trenerka Ania zdecydowała się na grę w przewadze aby powalczyć chociażby o jeden punkt jednak to nie przyniosło skutku i finalnie musieliśmy uznać zwycięstwo KU AZS UJD Częstochowa.

Przeciwniczkom gratulujemy zwycięstwa, a my zaciskamy zęby i pracujemy mocno aby w najbliższą niedzielę nasz zespół odniósł zwycięstwo.

22 października 2023
2 - 3
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie202Przegrane
KU AZS UJD Częstochowa213Wygrane

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

1Magdalena Antkowiak Bramkarka
15Anna Sopała Zawodniczka z pola 23'
16Magdalena Knysak Zawodniczka z pola
19Joanna Kęsoń Zawodniczka z pola
79Zuzanna Świętek Zawodniczka z pola 5'
5Barbara Kapałka Bramkarka
77Dorota Młynarczyk Bramkarka
4Paulina Załęcka Zawodniczka z pola
6Karolina Szczypka Zawodniczka z pola 24'
25'
7Magdalena Lisik Zawodniczka z pola
22Emilia Żmija Zawodniczka z pola
88Klaudia Łasicka Zawodniczka z pola
90Żaneta Sobota Zawodniczka z pola
96Marlena Konieczna Zawodniczka z pola
  2 2

Trenerka: Anna Wójcik

KU AZS UJD Częstochowa