Rok: 2024

Remis z beniaminkiem

W drugim w tym sezonie wyjazdowym starciu z beniaminkiem rozgrywek wywozimy jeden punkt z trudnego terenu. Starcie z AZS AWF Profi-Sport Wrocław zakończyło się wynikiem 2-2.

W pierwszej połowie mogliśmy oglądać sporo twardej gry czego efektem były 3 żółte kartki z tego dwie pokazane dla Pawła Grzywy oraz Roberta Gładczaka. Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 0-0.

Po zmianie stron działo się zdecydowanie więcej. Bramkę otwierającą wynik spotkania w 25 minucie zdobył Jakub Maślak. Chwilę później zawodnik gospodarzy zobaczył czerwoną kartkę i wydawać by się mogło, że to właśnie chwila dla nas aby podwyższyć prowadzenie to wbrew temu to miejscowi doprowadzili do wyrównania. W 30 minucie to wrocławianie już cieszyli się z prowadzenia 2-1. W 33 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Maślak doprowadzając do remisu.

Mimo stwarzanych sytuacji z obu stron to była już ostatnia bramka w tym spotkaniu i obie drużyny musiały zadowolić się remisem.

Sobota z beniaminkiem!

Już w sobotę nasza drużyna uda się do Wrocławia na mecz z tamtejszym beniaminkiem AZS AWF Profi-Sport. Z pewnością nie takiego początku sezonu sobie życzyliśmy, niestety rzeczywistość okazała się inna. Nasza drużyna po 3 kolejka zajmuje 11 miejsce w tabeli mając na koncie tylko 1 punkt zdobyty w pierwszej kolejce z innym beniaminkiem. Mamy nadzieję, że kolejny beniaminek okaże się dla nas szczęśliwy i do Siemianowic wrócimy z kompletem punktów.

Akademicy z Wrocławia po trzech kolejkach plasują się na 5 pozycji w ligowej tabeli i mają na koncie 4 punkty. Nasi rywale w minionej kolejce podobnie jak my musieli uznać wyższość rywala. Teraz grając przed własną publicznością na pewno zrobią wszystko aby wygrać.

Zapowiada trudny pojedynek ale liczymy, że tym razem nieco szczęścia się do nas uśmiechnie i to my wyjdziemy zwycięsko z tego pojedynku.

Początek spotkania w sobotę o godzinie 18:00.

Porażka z Polkowicami

Porażką 0-4 zakończyło się spotkanie naszej drużyny. Z pewnością wynik tego spotkania nie odzwierciedla tego co działo się na parkiecie to w końcowym rozrachunku goście wrócili w lepszych nastrojach do domu. Od początku spotkania to siemianowiczanie naciskali na rywali stwarzając sobie sytuację niemalże jedna za drugą. Niestety w każdej z nich brakowało precyzyjnego wykończenia lub najzwyklejszego szczęścia. Jak mawia stare piłkarskie porzekadło – niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Dokładnie to mogliśmy zobaczyć gdy w 15 minucie przyjezdni zdobyli bramkę i chyba się bardzo nie skłamię jeśli powiem, że to był pierwszy groźny strzał zawodników Górnika. Do przerwy mimo usilnych prób nie udało nam się doprowadzić do wyrównania i to polkowiczanie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron to podopieczni Bartka Nogi znów jako pierwsi stworzyli zagrożenie pod bramką przeciwnika. Niestety nasza niemoc strzelecka była jednak tego dnia zbyt wielka. Choć trzeba przyznać, że bramkarz przyjezdnych w całym spotkaniu również dobrze się spisywał, popisując się kilkoma ciekawymi interwencjami. Nie bez powodu został nominowany na zawodnika kolejki.

W 25 minucie goście podwyższyli prowadzenia na 0-2 i to już było chyba zbyt wiele aby nasz zespół mógł się podnieść. Mimo kolejnych prób z naszej strony to znów goście strzelili na 0-3 wykorzystując przedłużony karny, a chwilę później ustalili wynik spotkania w 33 minucie. Mimo prób podczas gry z Robertem Gładczakiem jako lotnym bramkarzem niestety nie udało nam się zdobyć choćby honorowego gola.

Niestety nasza drużyna po 3 kolejkach plasuje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 1 punktu. Czekają nas teraz dwa ciężkie wyjazdy, najpierw do Wrocławia na mecz z beniaminkiem – AZS Profi Sport, a następnie udamy się do Chorzowa na mecz z Ruchem. Liczymy, że nasza drużyna w końcu się przełamie i zdobędzie w końcu pierwszy komplet punktów.

Sto lat Ania!

Dzisiejszą solenizantką jest nasza zawodniczka – Ania Sopała. Aniu, w dniu twojego święta chcemy Ci życzyć wszystkiego dobrego, dużo zdrówka i powodzenia w życiu. Oby ten sezon był pełen wspaniałych chwil, abyś zdobyła sporo bramek i przede wszystkim czerpała radość z tego co robisz!

Sto lat!

Gramy z Polkowicami!

Już w sobotę czeka nas rywalizacja w ramach 3 kolejki 1 Ligi Futsalu. Po nieudanym pierwszym domowym meczu siemianowiczan nie długo musieliśmy czekać na szansę żeby się zrehabilitować. Do Siemianowice przyjedzie Górnik Polkowice.

Nasz najbliższy rywal w ubiegłej kolejce uległ drużynie Ruchu Chorzów 7-5, więc z pewnością przyjadą do Siemianowic podwójnie zmobilizowani.

Nasi zawodni natomiast po porażce ze Śląskiem Wrocław będą chcieli jak najszybciej zmazać plamę po tym spotkaniu.

Zapowiadają się niesamowite emocje zatem zapraszamy do hali KS „MICHAŁ” w sobotę 12.10 na godz. 18:00. Liczymy na wasze wsparcie!

Pierwsze 3 punkty!

Po niesamowitym spotkaniu nasza kobieca drużyna dopisała swoje pierwsze 3 punkty w tym sezonie pokonując na wyjeździe Wierzbowiankę Wierzbno!

Pierwsza połowa była bardzo zacięta i wyrównana, obie drużyny miały swoje okazje bramkowe lecz brakowało skuteczności przy wykańczaniu akcji, większość czasu gra toczyła się w środku pola. Jednak to siemianowiczanki otwarły wynik spotkania strzelając na 1-0 za sprawą Patrycji Wiśniewskiej. Mimo usilnych prób podwyższenia rezultatu aby nieco uspokoić grę ta sztuka nam się nie udała, na domiar złego to miejscowa drużyna zdołała wyrównać tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę tego starcia. Piłka po głowie Żanety Soboty wpadła do naszej bramki.

Po zmianie stron, pojedynek wyglądał podobnie choć wydawałoby się, że optyczną przewagę zyskują zawodniczki Wierzbowianki co z resztą potwierdziły wychodząc na prowadzenie. Czas mijał a nasze zawodniczki mimo usilnych prób nie potrafiły znaleźć drogi do bramki rywalek. na 1 minutę i 39 sekund do końca meczu gospodynie popełniły szóste przewinienie co poskutkowało przedłużonym rzutem karnym. Sprawy w swoje ręce postanowiła wziąć Ania Sopała i gdy sędzia gwizdkiem dał znak do wykonania stałego fragmentu chyba wszyscy wstrzymaliśmy oddech… Ania potężnym strzałem nie dała szans miejscowej bramkarce doprowadzając do wyrównania.

Wszyscy oglądający spotkanie już chyba myśleli, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, jednak nasze dziewczyny nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa! Na 30 sekund przed końcem przytomnie zachowała się Asia Kęsoń która odebrała na środku parkietu źle przyjętą przez rywalkę piłkę i zagrała do Marleny Koniecznej która znalazła się sam na sam z bramkarką Wierzbowianki i strzeliła pomiędzy nogami rywalki dając nam prowadzenie. Po zabójczej kontrze na 11 sekund do końca piłkę drugi raz w siatce umieściła Patrycja Wiśniewska ustalając tym samym wynik spotkania.

Do trzeciej kolejki musieliśmy czekać na pierwsze punkty naszego kobiecego zespołu, teraz mamy nadzieję, że ciśnienie nieco zejdzie i będziemy już regularnie punktować. Nasza drużyna będzie miała okazję nieco nadrobić okresu przygotowawczego gdyż teraz czeka nas przerwa reprezentacyjna i do gry wrócimy za niespełna trzy tygodnie.

Śląsk za mocny dla Siemianowiczan

Niestety pierwsze domowe spotkanie w tym sezonie zakończyło się tak jak byśmy tego chcieli, a nasza drużyna musiała uznać wyższość rywala przegrywając 2-6.

To drużyna gości otwarła wynik spotkania pokonując Pawła Grzywę już w trzeciej minucie spotkania. Na odpowiedź naszej drużyny nie trzeba było długo czekać gdyż niespełna minutę później rzut wolny wykorzystał Kamil Kmiecik doprowadzając do wyrównania. Goście po tej bramce od razu ruszyli do ataku przez co w 5 minucie ponownie cieszyli się z prowadzenia. Nasza drużyna chcąc odrobić straty zaczęła przeprowadzać ataki wykorzystując naszego golkipera co niestety zakończyło się kolejną bramką dla gości którą zdobył… ich bramkarz.

Po zmianie stron to wrocławianie ponownie rozpoczęli od strzelania bramek. Nam udało się odpowiedzieć jedynie jednym trafieniem, a kolejne dwa w tej części gry zdobył zawodnik gości – Krystian Jajko kompletując tym samym hat-tricka.

Jedziemy do Wierzbna!

W niedzielę nasze zawodniczki występujące w Ekstralidze udadzą się do Wierzbna na mecz z tamtejszą Wierzbowianką. Nasze najbliższe rywalki podobnie jak my odniosły do tej pory dwie porażki w ligowych rozgrywkach. Oba zespoły głodne punktów zrobią wszystko aby w niedzielę dopisać pierwszy dorobek do swojego konta.

Nasze rywalki jak na razie zdobył 4 bramki, a straciły ich aż 21. Bilans siemianowiczanek to natomiast 4 stracone i 10 strzelonych bramek. Nie możemy jednak lekceważyć rywalek, szczególnie, że ich atutem będzie własna hala.

Początek spotkania o godzinie 20:00 w niedzielę w hali sportowej w Koniuszy przy ul. Koniusza 19

1 Liga wraca do Siemianowic!

Już w najbliższą sobotę o godzinie 19:00 do Kompleksu Sportowego „MICHAŁ” wrócą futsalowe emocje i wrócą rozgrywki 1 Ligi Futsalu! W pierwszej kolejce przyszło nam jechać do Kazimierzy Wielkiej, ale teraz w końcu będziemy mogli zagrać przed najlepszą publicznością!

Do Siemianowic zawita Śląsk Futsal Wrocław, który w 1 kolejce również podróżował na Śląsk, z tym, że do Tychów gdzie pokonał tamtejszy GKS 3-5.

Nasz najbliższy rywal lepiej rozpoczął sezon gdyż podopieczni Bartka Nogi zremisowali z KKF Caffaro 2-2.
Liczymy, że już w sobotę dopiszemy do swojego konta pierwszy komplet punktów i przyniesiemy sporo emocji, a także radości miejscowym kibicom.

Serdecznie zapraszamy, pierwszy gwizdek sędziego w sobotę o godzinie 19:00.

Porażka przed własną publicznością

W pierwszym meczu Ekstraligi Kobiet Futsalu który odbył się w Siemianowicach podopieczne Anny Wójcik przegrały 3-4 z KS Uniwersytet Jagielloński.

Spotkanie 2 kolejki nie zaczęło się dla nas najlepiej bo już w 13 sekundzie padła pierwsza bramka dla krakowianek. Nieco przespany początek przez nasze zawodniczki przyniósł drugą bramkę zespołu gości w 7 minucie. Po drugim „gongu” nasza drużyna się ocknęła i ruszyła do odrabiania strat. 15 minuta rywalizacji okazała się piorunująca w wykonaniu naszej drużyny gdyż najpierw bramkę kontaktową zdobyła Magda Knysak, a chwilę później do remisu doprowadziła Zuza Świętek. Mimo kilku sytuacji z obu stron wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W drugiej części gry nasze zawodniczki chcąc dopisać pierwsze punkty do swojego konta w ligowej tabeli ruszyły do ataku. W 25 minucie fantastycznym przechwytem popisała się Marlena Konieczna, po czym piłka trafiła do Pauliny Załęckiej a ta odegrała do nabiegającej Marleny która z łatwością umieściła piłkę w bramce. Po tej akcji wydawać by się mogło, że kwestią czasu będzie podwyższenie prowadzenia przez siemianowiczanki jednak do sieci trafiały już tylko zawodniczki przyjezdne, które najpierw doprowadziły do wyrównania w 31 minucie, a chwilę później już wyszły na prowadzenie.

Mimo nacisków naszej drużyny nie zdołaliśmy już doprowadzić do wyrównania mimo kilku naprawdę groźnych sytuacji. Nawet na kilka sekund przed końcem po rzucie rożnym mogliśmy zdobyć bramkę ale ta sztuka się nie udała. Chwilę jednak przed tą akcją swoją okazję miały zawodniczki UJ trafiając w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Magdę Antkowiak.

Mimo porażki, mecz mógł się podobać kibicom zebranym na słynnym balkonie w hali w Parku Pszczelnik. Niestety to nie skoki narciarskie i tutaj za styl punktów nikt nam nie da. Teraz nasze zawodniczki czeka kolejny rywal – Wierzbowianka Wierzbno. Liczymy, że tym razem nasze dziewczyny zainkasują pierwsze punkty w sezonie.