Porażka z Polkowicami

Porażką 0-4 zakończyło się spotkanie naszej drużyny. Z pewnością wynik tego spotkania nie odzwierciedla tego co działo się na parkiecie to w końcowym rozrachunku goście wrócili w lepszych nastrojach do domu. Od początku spotkania to siemianowiczanie naciskali na rywali stwarzając sobie sytuację niemalże jedna za drugą. Niestety w każdej z nich brakowało precyzyjnego wykończenia lub najzwyklejszego szczęścia. Jak mawia stare piłkarskie porzekadło – niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Dokładnie to mogliśmy zobaczyć gdy w 15 minucie przyjezdni zdobyli bramkę i chyba się bardzo nie skłamię jeśli powiem, że to był pierwszy groźny strzał zawodników Górnika. Do przerwy mimo usilnych prób nie udało nam się doprowadzić do wyrównania i to polkowiczanie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron to podopieczni Bartka Nogi znów jako pierwsi stworzyli zagrożenie pod bramką przeciwnika. Niestety nasza niemoc strzelecka była jednak tego dnia zbyt wielka. Choć trzeba przyznać, że bramkarz przyjezdnych w całym spotkaniu również dobrze się spisywał, popisując się kilkoma ciekawymi interwencjami. Nie bez powodu został nominowany na zawodnika kolejki.

W 25 minucie goście podwyższyli prowadzenia na 0-2 i to już było chyba zbyt wiele aby nasz zespół mógł się podnieść. Mimo kolejnych prób z naszej strony to znów goście strzelili na 0-3 wykorzystując przedłużony karny, a chwilę później ustalili wynik spotkania w 33 minucie. Mimo prób podczas gry z Robertem Gładczakiem jako lotnym bramkarzem niestety nie udało nam się zdobyć choćby honorowego gola.

Niestety nasza drużyna po 3 kolejkach plasuje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 1 punktu. Czekają nas teraz dwa ciężkie wyjazdy, najpierw do Wrocławia na mecz z beniaminkiem – AZS Profi Sport, a następnie udamy się do Chorzowa na mecz z Ruchem. Liczymy, że nasza drużyna w końcu się przełamie i zdobędzie w końcu pierwszy komplet punktów.