Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U17 – podsumowanie

Cóż nie ma co ukrywać, że dojścia do turnieju finałowego MMP nie wiele osób się spodziewało. Bycie w śród najlepszych drużyn w naszym kraju to na pewno spore wyróżnienie. Choć po tak dobrych eliminacjach, niektórzy mieli jeszcze smaczka na wyjście z grupy w turnieju finałowym.

Podopiecznym Pawła Machury nie udało się wyjść z grupy w trakcie turnieju finałowego MMP U17, który odbywał się w Chorzowie to po zakończonych przez nas rozgrywkach sam trener powiedział:

Jestem bardzo dumny z drużyny, z wszystkich chłopaków którzy dołożyli do tego swoją cegiełkę.

Jako klub liczymy na to, że takie osiągnięcie pozwoli nam w przyszłym roku jeszcze bardziej zaangażować się w Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i powtórzyć, a nawet i poprawić wynik. Bardzo liczymy też na to, że kluby trawiaste będą zwalniać swoich zawodników na te rozgrywki. Pamiętajmy, że razem pracujemy na rozwój młodych piłkarzy, a treningi futsalu na pewno pozwolą im dźwignąć swój poziom techniki czy szybkiej gry na małej przestrzeni.

Jako klub oraz w imieniu trenera Machury pragniemy podziękować bardzo mocno trenerowi Kamilowi Ogryzkowi z MKS Siemianowiczanka oraz trenerowi Tomaszowi Klimasowi ze Stadionu Śląskiego za to, że panowie nie mieli nic przeciwko aby chętni zawodnicy spróbowali się w tej odmianie piłki nożnej.

W imieniu trenera Pawła składamy jeszcze ogromne podziękowania dla prezesa Adama Gniozdorza oraz członków naszego klubu- Eugeniusza Maroka i Marcina Nowackiego za stworzenie bardzo dobrych warunków organizacyjnych.

Barwy FC Silesia BOX Siemianowice w trakcie Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17 reprezentowali:
Stasiu Lichoń, Kacper Stachoń, Jakub Koszela, Oskar Solik – Mateusz Słupek, Dawid Ściuk, Tomasz Sowa, Karol Kowalczyk, Bartosz Drzyzga, Wojciech Cieplok, Dawid Czekaj, Adrian Mames-Wąsik, Mateusz Odyga, Maciej Hanak, Mateusz Brewczyk, Dustin Strulak, Szymon Jarczyński.

Wyniki naszej drużyny z turnieju finałowego:
Marex Chorzów 3-1 FC Silesia BOX Siemianowice Śl.
GKS Futsal Nowiny 7-0 FC Silesia BOX Siemianowice Śl.
Bór Regut 2-2 FC Silesia BOX Siemianowice Śl.

Wszystkie wyniki z turnieju można znaleźć TUTAJ