Ważna wygrana w ostatnim domowym spotkaniu!

W miniony weekend drużyna FC Silesia BOX odniosła ważną wygraną w kontekście utrzymania w 1 Lidze Futsalu. Zawodnicy Mirosława Miozgi wygrali 6-2 z wyżej notowanym rywalem HEIRO Rzeszów.

Nasza drużyna wiedziała jaka jest stawka spotkania. Wygrana pozwoliła nam przeskoczyć AZS UMCS Lublin i jeśli w takim układzie pozostanie tabela w ostatniej kolejce to możemy być pewni utrzymania. Jeśli spadniemy o jedną pozycję będziemy musieli czekać kto spadnie z Ekstraklasy oraz kto będzie zwycięzcą baraży o Ekstraklasę.

Od początku spotkania wiedzieliśmy jaki jest nasz cel. Siemianowiczanie chcieli szybko strzelić bramkę jednak przyszło nam na to czekać do 5 minuty kiedy worek z bramkami otworzył Damian Kowalczyk. Na drugą bramkę musieliśmy czekać do 17 minuty kiedy bramkarza przyjezdnych pokonał nasz najlepszy strzelec – Kamil Kmiecik. W międzyczasie goście próbowali odpowiedzieć jednak nasza defensywa nie pozwalała im na zdobycie bramki.

Po zmianie stron rzeszowianie szybko zaatakowali i przed upływem 1 minuty zdobyli bramkę kontaktową. Udało nam się odpowiedzieć po 2 minutach kiedy na listę strzelców wpisał się kapitan drużyny – Sławek Pękala, po ładnie rozegranym rzucie wolnym.

W 30 minucie zawodnicy HEIRO znów złapali kontakt, na szczęście była to ich ostatnia bramka tego dnia. 3 minuty później po kontrataku bramkę zdobył Mateusz Węgrzyn wykańczając podanie Bartka Drzyzgi. Później drugą bramkę tego dnia zdobył Kamil Kmiecik, a wynik meczu ustalił Mateusz Słupek po zagraniu poprzedniego strzelca bramki.

Czeka nas ostatnia kolejka w której zmierzymy się z Unią Tarnów na wyjeździe. Na mecz nasza drużyna uda się z pełną mobilizacją aby dobrze zakończyć ten sezon.