Festiwal strzelecki w hali Pszczelnik!

Prawdziwy festiwal strzelecki urządziły sobie zawodniczki FC Silesia Box w minioną niedzielę w hali MOSiR Pszczelnik gdzie podejmowały w ramach rozgrywek 1 Ligi Kobiet Futsalu KU AZS Zielona Góra. Po nieudanej inauguracji rozgrywek podopieczne Ani Wójcik zdominowały swoje rywalki i zwyciężyły 14-1!

Strzelanie rozpoczęła w 2 minucie Magda Knysak, która później wykorzystała jeszcze rzut karny podyktowany za faul na Oliwi Maciukiewicz, a w pierwszej części gry swoje trafienia jeszcze dokładały Marlena Konieczna dwa razy, Karolina Szczypka oraz wcześniej wspomniana Oliwia Maciukiewicz.

To nie tak, że mecz toczył się tylko pod jedną bramką ponieważ przyjezdne mimo okrojonego składu próbowały nam zagrozi i zmusiły kilka razy do interwencji Magdę Antkowiak jednak ta nie dała się pokonać.

Po zmianie stron nasza pani trener postanowiła dać szansę w bramce Dorocie Młynarczyk. Co prawda ta debiut zaliczyła w poprzednim meczu jednak był on na tyle krótki, że nie miała okazji się wykazać. Tym razem świetnie kilka razy zażegnała zagrożenie pod naszą bramką. Na ostatnie 10 minut między słupkami zobaczyliśmy kolejną bramkarkę – Basię Kapałkę, która również musiała interweniować aby piłka nie znalazła się w naszej siatce.

Druga połowa to jeszcze więcej bramek ponieważ to wtedy odpaliła i zdobyła 4 trafienia Zuza Świętek, swoje trafienia dokładały wtedy Olga Sulisz, Asia Kęsoń czy Żaneta Sobota, a kolejne trafienie dołożyła Marlena Konieczna. Niestety na 3 minuty przed końcową syreną mimo wielkiego zmęczenia przeciwniczki zdołały zdobyć honorowe trafienie wykorzystując zamieszanie w naszym polu karnym.

Cóż taką dominację naszej ekipy chcielibyśmy oglądać w każdym spotkaniu jednak teraz musimy na pewno skupić się na kolejnym spotkaniu i podejść do niego z chłodną głową aby się nie przeliczyć jak w spotkaniu z drużyną z Częstochowy. Jesteśmy jednak przekonani, że trenerka Ania z pewnością wie jak przemówić do dziewczyn 🙂