Wygrana z Knurowem!

Drugie zwycięstwo odnotowały podopieczne Anny Wójcik pokonując 6-3 MTS Knurów w minioną niedzielę w hali w Parku Pszczelnik.

Zawodniczki FC Silesia Box od początku wiedziały, że inny scenariusz niż wygrana nie wchodzi w grę, dlatego też od początku spotkania naciskały na rywalki z Knurowa stwarzając sobie sytuacje. Trzeba jednak przyznać, że w dobrej dyspozycji tego dnia była bramkarka rywalek, a naszym dziewczynom brakowało też dokładności w wykańczaniu akcji. Przyjezdne chciały wykorzystać swoje szanse i przeprowadziły kilka groźnych ataków jednak czujna na przedpolu jak i w bramce okazała się Dorota Młynarczyk. Wynik udało się otworzyć dopiero w 15 minucie kiedy bramkę zdobyła Karolina Szczypka.

W szatni trenerka Ania Wójcik jak przyznała w pomeczowej wypowiedzi musiała użyć kilku ostrych słów i na drugą połowę wyszedł inny zespół i już w pierwszej minucie wyszliśmy 3-0 za sprawą Olgi Sulisz i Zuzy Świętek. Chwilę później swoje trafienie dołożyła Magda Knysak. W 24 minucie przeciwniczki zdobyły swoją pierwszą bramkę, a w ciągu kolejnych dwóch minut swoje trafienia dla naszego zespołu dołożyły Klaudia Łasicka oraz Marlena Konieczna. Wtedy nastąpiło chyba rozluźnienie w naszych szeregach, przyjezdne zdobyły dwie bramki i złapały nieco wiatru w żagle jednak nie zdołały już więcej umieścić piłki w naszej bramce.

Cieszy kolejna wygrana naszej ekipy jednak jak zawodniczki same przyznały musimy popracować nad skupieniem w trakcie meczu aby uniknąć w przyszłości błędów po jakich straciliśmy bramki.