Ciężka przeprawa z akademikami

Ciężką przeprawę z drużyną Luxiona AZS UMCS Lublin mieli w sobotę zawodnicy FC Silesia BOX. Szczególnie w pierwszej połowie można powiedzieć, że waliliśmy głową w mur gdyż na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0-0.

Przed spotkanie to nasza drużyna była faworytem tego spotkania i to też pokazywaliśmy na parkiecie atakując notorycznie bramkę rywali. Jednak ich obrona była nie do sforsowania, a jak podkreślił trener Machura – bramkarz gości robił fenomenalną robotę.

Po zmianie stron wynik otworzył Daniel Wojtyna który w tym roku prezentuje cały czas wyśmienitą formę. Nie długo później prowadzenie podwyższył Tomek Sowa dla którego była to pierwsza bramka na parkietach 1 ligi, a na 3-0 trafił Kamil Kmiecik.

Goście mimo prób zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką i w końcowym rozrachunku to nasza drużyna dopisała kolejne 3 punkty do swojego konta.