Pewne zwycięstwo z AZS UŚ Katowice

Nasza żeńska drużyna odniosła pewne zwycięstwo w ostatnim wyjazdowym spotkaniu tego sezonu, dziewczyny bowiem zwyciężyły 8-1 z akademiczkami z Katowic.

Mimo kilku braków kadrowych spowodowanych kartkami czy kontuzjami to podopieczne Ani Wójcik stawiane były w roli faworytek. Nasze zawodniczki nie zawiodły i już do przerwy prowadziły 3-0 po bramkach Karoliny Szczypki, Pauliny Załęckiej i Charline Pantelmann-Jankowskiej która po kontuzji w sparingu przed sezonem mogła w końcu wybiec na parkiet w meczu o stawkę.

Po zmianie stron dominacja naszej ekipy trwała nadal, strzelczynie z pierwszej połowy dołożyły kolejne trafienia, a do nich dołączyła również Marlena Konieczna. Nasz zespół miał dzięki wysokiemu prowadzeniu okazję przećwiczyć grę z „wycofaną” bramkarką której rolę pełniła Magda Knysak. Gospodynie zdołały tylko raz pokonać naszą defensywę zdobywając bramkę na 8-1 w ostatnich minutach spotkania.

Cały czas liczymy na potknięcie akademiczek z Częstochowy które teraz co prawda mają 3 punkty mniej w ligowej tabeli ale mają jeszcze dwa mecze do rozegrania. Najpierw zmierzą się jutro (20.03) na wyjeździe z Wisłą Skoczów, a następnie w niedzielę (24.03) udadzą się na mecz do Knurowa. W przypadku naszej wygranej w niedzielnym meczu przeciwko drużynie ze Skoczowa oraz utracie punktów przez częstochowianki to nasz zespół zagra w barażach o awans do Ekstraligi Futsalu Kobiet.

Foto: Łukasz Polczyk

16 marca 2024
1 - 8
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
AZS UŚ Katowice101Przegrane
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie538Wygrane

AZS UŚ Katowice

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

1Magdalena Antkowiak Bramkarka
4Paulina Załęcka Zawodniczka z pola 13', 22', 35'
6Karolina Szczypka Zawodniczka z pola 6', 30'
8Charline Pantelmann-Jankowska Zawodniczka z pola 14', 27'
96Marlena Konieczna Zawodniczka z pola 21'
77Dorota Młynarczyk Bramkarka
9Izabela Jaklowska Zawodniczka z pola
11Magdalena Nagoda Zawodniczka z pola
15Anna Sopała Zawodniczka z pola
16Magdalena Knysak Zawodniczka z pola
88Klaudia Łasicka Zawodniczka z pola
90Żaneta Sobota Zawodniczka z pola 25'
  8 1

Kierownik: Adam Gniozdorz
Trener bramkarek: Zbigniew Modrzik
Trenerka: Anna Wójcik