Wygrana z liderem!

W sobotni wieczór kibice zgromadzeni w hali Kompleksu Sportowego „MICHAŁ” na nudę nie narzekali. Nasza drużyna podejmowała bowiem lidera 1 ligi – PKO Gwiazdę Ruda Śląska. Rudzianie wiedząc, że wcześniej AZS UŚ Katowice wygrał swoje spotkanie chcieli wygrać za wszelką ceną zachowując przewagę nad akademikami. Tu ich plany skutecznie pokrzyżowała Silesia BOX.

Nasza drużyna lubi grać z wyżej notowanymi rywalami co niejednokrotnie już pokazała. Do tego spotkanie derbowe i zawodnicy którzy w większości się dobrze znają bo w obu ekipach byli gracze którzy reprezentowali barwy jednego bądź drugiego miasta. Samo spotkanie od początku stało na bardzo szybkim tempie. Drużyny raz po raz stwarzały sobie sytuację jednak żadna z nich nie potrafiła znaleźć drogi do siatki rywala.

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 14 minuty kiedy to Kamil Kmiecik wyprowadził nas na prowadzenie. To jeszcze bardziej rozdrażniło zawodników Gwiazdy jednak kolejny raz w tym sezonie wysoką klasę pokazał Paweł Grzywa, który popisywał się fenomenalnymi interwencjami w całym spotkaniu. Na przerwę udaliśmy się z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron spodziewaliśmy się, że zespół przyjezdnych jeszcze bardziej ruszy do ataku chcąc wyjść zwycięsko z tego starcia. Mimo usilnych prób to ponownie nasz zespół jako pierwszy zdobył bramkę podwyższając nasze prowadzenie. Gwiazda jeszcze próbowała zdobyć bramkę kontaktową jednak widząc, że w tradycyjny sposób nie przynosi to efektu postanowiła więc spróbować gry z lotnym bramkarzem.

Po przejęciu piłki w 35 minucie nasz kapitan wykazał się ogromnym doświadczeniem i spokojem. Większość zawodników uderzałaby z daleka na pustą bramkę rywali, a Kamil Kmiecik ją przytrzymał, zagrał do Michała Włodarka który wykazał się wspaniałą techniką i niemal z narożnika boiska podciął piłkę umieszczając ją w siatce. Wtedy już wszyscy myśleli, że jest po zawodach. Zawodnicy Gwiazdy jednak pokazali dlaczego tak kochamy futsal, który jest nieprzewidywalny i w 38 minucie szybko potrafili zdobyć dwie bramki co dodało im wiatru w żagle. Nasza drużyną po tych dwóch ciosach na szczęście szybko się otrząsnęła i nie dała już sobie strzelić bramki.

Dla takich meczy warto przychodzić na futsal.

23 marca 2024
3 - 2
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie213Wygrane
Gwiazda Ruda Śląska202Przegrane

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

19Grzywa Paweł Bramkarz
12Kmiecik Kamil Zawodnik z pola 14', 26'
14'
13Włodarek Michał Zawodnik z pola 35'
14Haase Jakub Zawodnik z pola
16Wojtyna Daniel Zawodnik z pola
18Rudziński Mateusz Bramkarz
28Wolny Marcin Bramkarz
2Brewczyk Mateusz Zawodnik z pola
3Sowa Tomasz Zawodnik z pola
4Stachański Adrian Zawodnik z pola
7Piskorz Krzystof Zawodnik z pola
9Krzywoń Krzysztof Zawodnik z pola
11Hiszpański Piotr Zawodnik z pola
20Kowalczyk Damian Zawodnik z pola
  3 1

Trener: Paweł Machura
Asystent trenera: Marcin Nowacki

Gwiazda Ruda Śląska