Wygrana na pożegnanie z własną halą!

Kibice zgromadzeni w hali KS „MICHAŁ” w sobotni wieczór na nudę z pewnością narzekać nie mogli. Spotkanie Silesii Box przeciwko AZS UE Kraków już od początku prowadzone było w bardzo szybkim tempie. Okazji na bramki również nie brakowało jednak obu drużynom brakowało celności przy wykończeniach.

Choć wydawać by się mogło, że to nasza drużyna przeważa to niestety brakowało kropki nad „i” w postaci gola. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 17 minuty kiedy precyzyjnym strzałem bramkarza przyjezdnych pokonał Michał Włodarek. Była to jedyna bramka w tej części gry.

Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się na dobre bo byliśmy świadkami aż 7 trafień. Najpierw podwyższył Jakub Haase, a później swoje trafienie dołożył Krzysiek Piskorz strzałem z własnej połowy. Gdy wydawało się, że goście nam już nie zagrożą, nastąpiło chyba zbyt wiele rozluźnienia w naszych szeregach, a akademicy doszli nas na 3-2. Początkowo mieliśmy w głowach scenariusz z meczu z Gwiazdą w którym mieliśmy nerwową końcówkę. Jednak to zawodnicy z małopolski próbując gry w przewadze popełnili zbyt wiele błędów, a my je wykorzystaliśmy. Najpierw na 4-2 podwyższył Piskorz, później znów ten sam zawodnik miał okazję na bramkę po uderzeniu z własnego pola karnego jednak futsalówka odbiła się odsłupka. Czujnością wykazał się tutaj Kamil Kmiecik który zdążył przed obrońcami i dobił do pustej bramki. Bramkę ustalającą wynik zdobył Daniel Wojtyna który również popisał się strzałem z własnej połowy.

Jak po meczu wspomniał trener Machura – było to chyba najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu. Bardzo dobrze spisała się również drużyna gości, której jednak zabrakło koncentracji w drugiej połowie.

Miłym akcentem było również to, że po problemach zdrowotnych dwie bramki zdobył Krzysztof Piskorz oraz po problemach zdrowotnych na parkiecie pierwszy raz w tym sezonie zobaczyliśmy Roberta Gładczaka.

Nasza drużyna w dobrym stylu pożegnała się z siemianowicką publicznością i tutaj też serdecznie dziękujemy naszym kibicom.

W ostatniej kolejce zmierzymy się na wyjeździe z GKS Futsal Tychy, a z racji, że jest to bliski wyjazd to liczymy na wasze wsparcie również w Tychach!

13 kwietnia 2024
6 - 2
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie516Wygrane
AZS UEK Futsal202Przegrane

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

19Grzywa Paweł Bramkarz
12Kmiecik Kamil Zawodnik z pola 36'
31'
13Włodarek Michał Zawodnik z pola 17'
14Haase Jakub Zawodnik z pola 29'
16Wojtyna Daniel Zawodnik z pola 39'
18Rudziński Mateusz Bramkarz
28Wolny Marcin Bramkarz
2Brewczyk Mateusz Zawodnik z pola
3Sowa Tomasz Zawodnik z pola
4Stachański Adrian Zawodnik z pola
7Piskorz Krzystof Zawodnik z pola 30', 35'
9Krzywoń Krzysztof Zawodnik z pola
11Hiszpański Piotr Zawodnik z pola
21Gładczak Robert Zawodnik z pola
  6 1

Trener: Paweł Machura
Asystent trenera: Marcin Nowacki

AZS UEK Futsal