Drugie miejsce w Pucharze Śląska!

W miniony weekend drużyna FC 2016 wzięła udział w Pucharze Ślaska w futsalu. W pierwszym dniu rozgrywane były mecze grupowe, gdzie zespoły rywalizowały w dwóch grupach po trzy drużyny. Siemianowiczanom przypadło zmierzyć się z ekstraklasowym AZS UŚ Katowice oraz pierwszoligowym GKS Tychy.

W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy katowiczan 3-1, a bramki dla podopiecznych Pawła Machury zdobywali Marcin Cuber, Sebastian Klaus oraz Damian Wojtas. Po meczu z teoretycznie najgroźniejszym rywalem w naszej grupie czekało nas spotkanie z GKSem Tychy z którym przyjdzie nam rywalizować z najbliższym sezonie I ligi futsalu.

Wiedzieliśmy, że wejście do finału turnieju było w naszym zasięgu i w meczu z GKS wygrywamy 2-0 po bramkach Damiana Wojtasa oraz Michała Włodarka. Już wtedy wiedzieliśmy, że w finale będziemy musieli się zmierzyć z GSF Gliwice w którym grają reprezentanci Polski, a prowadzi ich selekcjoner Rreprezentacji – Błażej Korczyński.

W finale niestety ulegliśmy drużynie z Gliwic 3-2 po bramkach Wojtasa oraz Włodarka, ale zostawiliśmy po sobie na pewno dobre wrażenie.

Poniżej prezentujemy wszystkie wyniki meczów oraz końcowe miejsca wszystkich drużyn

Gwiazda Ruda Śląska 8–1 Sośnica Gliwice
GKS Tychy 0–6 AZS UŚ Katowice
Sośnica Gliwice 0–8 GSF Gliwwice
FC 2016 3–1 AZS UŚ Katowice
Gwiazda Ruda Śląska 0–4 GSF Gliwice
GKS Tychy 0–2 FC 2016

Mecz o 5 miejsce GKS Tychy 1-1 Sośnica Gliwice po karnych 2-3
Mecz o 3 miejsce Gwiazda Ruda Śląska 0-4 AZS UŚ Katowice
FINAŁ GSF Gliwice 3-2 FC 2016 Siemianowice Śląskie

klasyfikacja końcowa:
1. GSF Gliwice
2. FC 2016 Siemianowice Śl.
3. AZS UŚ Katowice
4. Gwiazda Ruda Śląska
5. Sośnica Gliwice
6. GKS Tychy

%d bloggers like this: