Udany początek rundy rewanżowej!

Świetny początek roku zaliczyli podopieczni Łukasza Jagiełło oraz Mirosława Miozgi. Drużyna najpierw wyeliminowała z Pucharu Polski Dremana Komprachcice, a wczoraj we własnej hali odprawili 6-0 GKS Ekom Invex Remedies Nowiny, choć pierwsza połowa wcale nie była tak kolorowa jak mogłoby się wydawać.

Wydawałoby się, że przyjezdni, którzy mieli tylko 3 zawodników na zmianę nie będą mieli większych szans jednak pokazali się z dobrej strony. W meczu nie zabrakło bramek, składnych akcji, jak i kontrowersji czy też spięcia między zawodnikami, które na szczęście szybko się uspokoiło. Kibice zgromadzeni w hali Kompleksu Sportowego Michał na nudę na pewno nie narzekali.

Początek spotkania był wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki rywala. Zawodnicy nie odstawiali nogi i mogliśmy oglądać twardą czy momentami zbyt twardą grę obu zespołów z czym sędziowie chyba nie do końca sobie poradzili, to jednak zostawmy do oceny innym.

Na pierwszą bramkę w spotkaniu musieliśmy czekać prawie do samego końca pierwszej połowy. Na niespełna 12 sekund przed końcową syreną bramkę zdobył Maksym Kravets po zagraniu Michała Włodarka. Wspomnieć jednak trzeba, że tą akcję zainicjował Rafał Górny, który wcześniej świetnie przejął piłkę w środkowej części boiska.

Po zmianie stron spotkanie w dalszym ciągu było zacięte, jednak to siemianowiczanie postawili kropkę nad „i”. W 21 minucie po zagraniu z naszego rzutu rożnego piłkę otrzymał Wojtek Kozłowski, który zagrał do Mateusza Węgrzyna i ten pewnie pokonał bramkarza przyjezdnych. Kolejna bramka przyszła w 26 minucie kiedy pierwszy strzał Wojciecha Kozłowskiego zablokował zawodnik gości, na szczęście z dobitką tego samego zawodnika gracze GKSu sobie już nie poradzili.

Goście licząc na korzystny rezultat zdecydowali się na grę z „lotnym” bramkarzem, długo utrzymywali się przy piłce chcąc zadać „cios” naszej ekipie. Nasza defensywa tego dnia była jednak nie do pokonania. W 33 minucie przejętą piłkę do pustej bramki próbował skierować Sławek Pękala jednak uderzenie było niedokładne. Chwilę później ta sztuka udała się Sebastianowi Klausowi, który wpisał się na listę strzelców.

Można powiedzieć, że końcówka meczu należała do naszej młodzieży. Po zagraniu Marcina Cubera piłkę w bramce umieścił Bartek Drzyzga świetnym technicznym strzałem, a był to w zasadzie jego pierwszy kontakt z piłką w tym meczu. Na kilkanaście sekund przed końcem ze świetnej strony pokazał się również Mateusz Słupek, który najpierw świetnie wyszedł na pozycję jednak nie wykorzystał podania od Sławka Pękali gdyż jego strzał zatrzymał bramkarz. Następie idealnie dograł do Bartka Drzyzgi jednak ten nie zdołał drugi raz wpisać się na listę strzelców. Po chwili to Drzyzga otrzymując piłkę mija zawodnika i dogrywa Mateuszowi Słupkowi, a ten równiutko z końcową syreną zdobywa swoją debiutancką bramkę w rozgrywkach pierwszej ligi.

Mimo, że obaj ostatni strzelcy zameldowali się na parkiecie w końcówce meczu to śmiało możemy być z nich zadowoleni. Od dłuższego czasu trenują z naszym zespołem i widać w nich potencjał, a zarazem progres. Obaj również świetnie się spisują w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski u-17.

Mecz jak najbardziej na plus dla naszej drużyny. Nie tracimy bramki, wygrywamy, młodzież się spisuje, nasza gra wygląda nieźle. Nie ma jednak co popadać w samozachwyt bo do końca sezonu jeszcze daleka droga. Skupiamy się na najbliższym meczu aby w Krakowie zdobyć kolejne 3 punkty.

15 stycznia 2022
6 - 0
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie516Wygrane
GKS Futsal Nowiny000Przegrane

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

1Puzio Patryk Bramkarz
5Kozłowski Wojciech Zawodnik z pola 26'
6Drzyzga Bartosz Zawodnik z pola 38'
9Krzywoń Krzysztof Zawodnik z pola
10Słupek Mateusz Zawodnik z pola 39'
13Włodarek Michał Zawodnik z pola
14Klaus Sebastian Zawodnik z pola 33'
15Węgrzyn Mateusz Zawodnik z pola 21'
16Kowalczyk Damian Zawodnik z pola
17Górny Rafał Zawodnik z pola
18Rudziński Mateusz Bramkarz
21Pękala Sławomir Zawodnik z pola
22Kravets Maksym Zawodnik z pola 19'
23Cuber Marcin Zawodnik z pola 15'
  6 1

Trener: Mirosław Miozga
Kierownik: Jacek Kołodziej
Trener: Łukasz Jagiełło
Asystent trenera: Marcin Nowacki

GKS Futsal Nowiny

%d bloggers like this: