W spotkaniu na szczycie 1 Ligi Futsalu grupy południowej padł remis 2-2, jednak kibice zgromadzenia na trybunach oraz śledzący transmisję w Internecie na nudę nie mogli narzekać.

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego spotkanie to wzbudzało olbrzymie emocje. Spodziewaliśmy się zaciętego widowiska i takie było. Zawodnicy obu ekip raz po raz atakowali bramkę rywala.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 11 minuty kiedy rzut karny dla naszej drużyny wykorzystał Kamil Kmiecik. Gospodarze potrzebowali 5 min na odpowiedź i to były jedyne bramki jakie widzieliśmy w pierwszej części spotkania. W pierwszej połowie kontuzji doznał Dawid Barteczka, który otrzymał mocne uderzenie piłką w twarz i musiał opuścić parkiet, a w jego miejsce pojawił się Mateusz Rudziński, który rozegrał bardzo dobre zawody ratując nas kilkukrotnie przed utratą bramki.

Po zmianie stron obie drużyny ruszyły do ataku chcąc wyjść na prowadzenie jednak nikt nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie obu bramkarzy. Ta sztuka udała się gliwiczanom w 31 minucie i na tą chwilę 3 punkty były na ich koncie.

Podopieczni Mirosława Miozgi walczyli do samego końca i na 15 sekund przed końcową syreną otrzymali kolejny rzut karny, który znów wykorzystał Kamil Kmiecik i po końcowym gwizdu sędziego obie ekipy dopisały po 1 punkcie.

Było to widowisko godne hitu kolejki pierwszej ligi, a obie drużyny zaprezentowały swój wysoki poziom sportowy.

W najbliższy weekend nasza drużyna będzie pauzować ze względu na wycofanie z rozgrywek drużyny Unii Tarnów, a 4 grudnia udamy się do Przemyśla na mecz z tamtejszym Eurobusem, który jako beniaminek jest jedną z rewelacji rozgrywek.

foto: https://www.facebook.com/kssosnicagliwice
19 listopada 2022
2 - 2
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
KS Sośnica Gliwice112Remisy
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie112Remisy

KS Sośnica Gliwice

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

19Barteczka Dawid Bramkarz
4Stachański Adrian Zawodnik z pola
10Kravets Maksym Zawodnik z pola
11Hiszpański Piotr Zawodnik z pola 34'
16Wojtyna Daniel Zawodnik z pola 28'
18Rudziński Mateusz Bramkarz
6Drzyzga Bartosz Zawodnik z pola
9Krzywoń Krzysztof Zawodnik z pola
12Kmiecik Kamil Zawodnik z pola 11', 39'
13Włodarek Michał Zawodnik z pola 31'
15Węgrzyn Mateusz Zawodnik z pola
20Słupek Mateusz Zawodnik z pola
21Gładczak Robert Zawodnik z pola
23Cuber Marcin Zawodnik z pola
  2 3

Trener: Mirosław Miozga
Asystent trenera: Marcin Nowacki

%d bloggers like this: