Wygrana w Pucharze Polski

Nasza drużyna w minioną niedzielę pokonała w 1/16 Pucharu Polski Eurobus Przemyśl i tym samym awansowała do 1/8 tych rozgrywek. Kibice zgromadzeni w hali w Przemyślu oraz ci, którzy śledzili transmisję w internecie nie mogli narzekać na nudę.

Początek spotkania należał do miejscowych którzy już 3 minucie otwarli wynik spotkania, a po upływie 180 sekund podwyższyli wynik spotkania. Wydawać by się mogło, że to lider II ligi awansuje do kolejnej fazy jednak można powiedzieć, że wtedy nasza drużyna się „obudziła”. Obie ekipy wymieniały się cios za cios jednak bez rezultatu w postaci bramki. Na zmianę wyniki musieliśmy czekać do 17 minuty, na szczęście to my byliśmy zdobywcą bramki. Dokładniej dokonał tego Sebastian Klaus i tym samym złapaliśmy „kontakt” z przeciwnikiem. Minutę później mieliśmy już remis, a sposób na pokonanie bramkarza Eurobusu znalazł Michał Włodarek. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Na drugą część gry wyszliśmy z jednym założeniem- wygrać to spotkanie. Miejscowi jednak nie odpuszczali i również atakowali naszą bramkę. Dzięki atakom gospodarzy, szansę wykazania się miał zaliczający w drugiej połowie bramkarz- Oskar Banasiak. Na kolejne bramki musieliśmy czekać do 33 minuty kiedy prowadzenie dał nam Maks Kravets. Niestety zawodnicy z Przemyśla doprowadzili do remisu jeszcze w tej samej minucie. Mimo ataków obu zespołów nikomu nie udało się zdobyć bramki. Na niespełna 2 minuty do końca strzałem z rzutu wolnego prowadzenie dał nam Kamil Kmiecik wprowadzając tym w nasze szeregi stan euforii. Gospodarze końcówkę próbowali grać jeszcze z wycofanym bramkarzem jednak nasza defensywa była na tyle szczelna, że udało dowieźć się prowadzenie do końca i w końcowym rozrachunku to my cieszyliśmy się z awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

6 lutego 2022
3 - 4
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
Eurobus Przemyśl123Przegrane
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie224Wygrane

Eurobus Przemyśl

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

18Rudziński Mateusz Bramkarz
9Krzywoń Krzysztof Zawodnik z pola
16Kowalczyk Damian Zawodnik z pola
21Pękala Sławomir Zawodnik z pola
22Kravets Maksym Zawodnik z pola 33'
5Kozłowski Wojciech Zawodnik z pola
6Drzyzga Bartosz Zawodnik z pola
8Jagiełło Łukasz Zawodnik z pola
10Słupek Mateusz Zawodnik z pola
12Kmiecik Kamil Zawodnik z pola 38'
13Włodarek Michał Zawodnik z pola 18'
27'
14Klaus Sebastian Zawodnik z pola 17'
37'
28Banasiak Oskar Bramkarz
  4 2

Trener: Mirosław Miozga
Trener: Łukasz Jagiełło
Asystent trenera: Marcin Nowacki

%d bloggers like this: