Lider pokonany!

Bardzo dobrze zaprezentowali się futsaliści Futsal Clubu 2016 Siemianowice Ślaskie w swoim pierwszym ligowym występie w tym roku. W minioną niedzielę (11.01), w hali Kompleksu Sportowego „Michał” pokonali dotychczasowego lidera rozgrywek II Ligi – WLKS Kmicica Złote Arkady Częstochowa 3:2 (1:1).
Bramki dla podopiecznych Adama Gniozdorza strzelili: Sebastian Klaus, Michał Włodarek oraz Marcin Mierzwa. Ten ostatni ustalił wynik spotkania na minutę przed końcową syreną, skutecznie egzekwując przedłużony rzut karny.
Tym samym siemianowiczanie zrewanżowali się drużynie Kmicica za porażkę w pierwszej rundzie.

Warto dodać, że niedzielny mecz przyciągnął na trybuny siemianowickiej hali ponad 150 kibiców, spragnionych futsalowych emocji. Wśród nich, w przerwie spotkania, organizatorzy rozlosowali atrakcyjne upominki – m.in. wejściówki do Clubu 80, Vaucher na masaż GLAMOUR czy pizzę w Pizzerii Calypso.

Swoje kolejne spotkanie FC2016 Siemianowice Śląskie rozegra już w najbliższą niedzielę, w Mikołowie, z tamtejszym Teamem Kamionką, natomiast na własnym parkiecie siemianowiczanie wystąpią już 28 stycznia (niedziela), gdy w hali KS „Michał” podejmować będą Sośnicę Gliwice.

FC 2016 Siemianowice – WLKS KMICIC Złote Arkady Częstochowa 3 : 2 (1 : 1)
Bramki dla FC 2016: Sebastian Klaus, Michał Włodarek, Marcin Mierzwa.

FC 2016: Daniel Hajduk, Tomasz Orlikowski – Damian Wojtas, Daniel Nowak, Mateusz Węgrzyn, Damian Kowalczyk – Sebastian Bartoszek, Łukasz Jagiełło, Michał Włodarek, Marcin Mierzwa, Kamil Ogryzek, Sebastian Klaus.