Wygrana na zakończenie!

Zwycięstwem 7-2 zakończyli sezon II Ligi Futsalu zawodnicy FC 2016 Siemianowice pokonując we własnej hali drużynę Bongo Krapkowice. Tym samym zanotowaliśmy świetny sezon w którym nie przegraliśmy ani jednego spotkania.

Początek meczu był dość wyrównany, jednak to siemianowiczanie stwarzali sobie więcej sytuacji. To nasza drużyna jako pierwsza wyszła na prowadzenie za sprawą Kamila Kmiecika, który spod linii bocznej boiska uderzył w kierunku długiego słupka. Na odpowiedź gości nie musieliśmy długo czekać i po indywidualnej akcji jednego z przyjezdnych mieliśmy 1-1.

Okazji to podwyższenia wyniku mieliśmy sporo jednak dobrze dysponowany tego dnia bramkarz ekipy Bongo wykonywał kawał świetnej roboty dla swojej drużyny. Sposób na golkipera przyjezdnych znalazł jednak Dawid Skorupa, który po dobrze rozegranym rzucie rożnym znalazł drogę do bramki i podwyższył na 2-1. Jeszcze przed przerwą udało nam się podwyższyć na 3-1 kiedy strzał z przed pola karnego oddawał Sebastian Klaus, jednak to nie on zdobył bramkę, a Wojciech Kozłowski, który umieścił piłkę w bramce klatką piersiową. Zawodnicy Bongo nie długo czekali z odpowiedzią bo tylko 9 sekund potrzebowali na zdobycie kontaktowego gola. Na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 3-2.

Po zmianie stron to już dominacja podopiecznych Łukasza Jagiełły.
Kolejny dobrze zagrany rzut rożny i precyzyjnym strzałem piłkę w bramce umieścił Kamil Kmiecik. Kilka minut później drugie trafienie tego dnia dołożył Wojtek Kozłowski.

Przy próbie wyprowadzenia akcji przez gości piłkę przejęli siemianowiczanie i po dwójkowej akcji Marcina Cubera oraz Artur Bielanika ten pierwszy umieścił piłkę w siatce podwyższając na 6-2 dla FC 2016. Gdy już wszyscy myśleli, że takim wynikiem zakończy się spotkanie, ostatnie słowo powiedział Sebastian Klaus, który ustalił wynik na 7-2 kilka sekund przed końcową syreną.

Zwycięstwem zatem zakończyliśmy ostatnie spotkanie w ramach rozgrywek II Ligi Futsalu grupy Śląsko-Opolskiej w której zostaliśmy niepokonani. Bardzo cieszy nas taki rezultat klubu na przestrzeni całego sezonu, a jedyne czego żałujemy to, że kibice nie mogli cieszyć się razem z nami będąc na trybunach hali Kompleksu Sportowego „MICHAŁ”.

Dla nas to jednak jeszcze nie koniec sezonu i sportowych emocji bowiem czekają nas jeszcze dwa mecze barażowe w walce o awans do I Ligi Futsalu.
Rywalem będzie zwycięzca drugiej ligi dolnośląskiej. Na chwilę obecną w tabeli przewodzi tam BKKP Gminy Kobierzyce, a na drugim miejscu jest WKS Śląsk Futsal Wrocław, który ma 4 punkty straty do lidera. Jednak oba zespoły mają jeszcze kilka meczy do rozegrania.
O terminie oraz przeciwniku w meczach barażowych będziemy was informować na bieżąco.