Okazałe zwycięstwo w hali KS „MICHAŁ”

Po porażce we Wrocławiu podopieczni Pawła Machury i Marcina Nowackiego odnieśli okazałe zwycięstwo w domowym spotkaniu przeciwko GKS Futsal Nowiny.

Spotkanie od początku obfitowało w sporą ilość boiskowej walki bowiem zawodnicy z Nowin nie chcieli wracać do domu z pustymi rękami, a nasza ekipa chciała zgarnąć komplet punktów.

Otwarcie wyniku nastąpiło w 2 minucie za sprawą Daniela Wojtyny który wykorzystał rozegranie z autu. W 7 minucie podwyższył Krzysiek Piskorz, który przejął niedokładne podanie wzdłuż bramki przyjezdnych i umieścił piłkę w siatce. Minutę później Krzysztof Krzywoń podwyższa na 3-0 idealnie mieszcząc piłkę po krótkim słupku. Ostatnią bramkę w pierwszej części gry zdobył znów Krzysiek – tym razem Salisz, który schodząc do środka z około 10 metrów pokonuje bramkarze gości.

Po zmianie stron to znów szybki atak naszej drużyny i ponownie Krzysztof Piskorz wpisuje się na listę strzelców pokonując bramkarza rywali sprytnym strzałem po ziemi. W 28 minucie ten sam zawodnik kompletuje hat-tricka odnajdując się pod bramką rywali i wykorzystując celne zagranie Michała Włodarka przez którego w 35 minucie ustalony został wynik spotkania poprzez strzał do pustej bramki.

Mimo okazałego zwycięstwa należy okazać szacunek drużynie z Nowin bo gdyby nieco więcej celności lub chociaż szczęścia to z pewnością udałoby im się zdobyć bramki i nie wiemy jak wtedy to spotkanie by się potoczyło. Mimo wszystko my skupiamy się na sobie i najważniejsze, że 3 punkty zostały w Siemianowicach. Dodatkowym powodem do zadowolenia jest drugie czyste konto w tym sezonie.

Teraz już skupiamy się na kolejnym meczu. W najbliższą niedzielę udamy się do Rudy Śląskiej na mecz z liderem – Gwiazdą Ruda Śląska. Z pewnością będzie to bardzo ciekawe spotkanie ze względu na to, że będzie to derbowy pojedynek, smaczku doda spotkanie z liderem tabeli.

4 listopada 2023
7 - 0
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie347Wygrane
GKS Futsal Nowiny000Przegrane

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

19Grzywa Paweł Bramkarz
5Salisz Krzysztof Zawodnik z pola 17'
7Piskorz Krzystof Zawodnik z pola 7', 21', 28'
13Włodarek Michał Zawodnik z pola 35'
16Wojtyna Daniel Zawodnik z pola 2'
18Rudziński Mateusz Bramkarz
3Sowa Tomasz Zawodnik z pola
4Stachański Adrian Zawodnik z pola
6Drzyzga Bartosz Zawodnik z pola
9Krzywoń Krzysztof Zawodnik z pola 8'
3'
11Hiszpański Piotr Zawodnik z pola
12Kmiecik Kamil Zawodnik z pola
  7 2

Trener: Paweł Machura
Asystent trenera: Marcin Nowacki

GKS Futsal Nowiny