Pierwsza wygrana w tym roku!

W sobotę o godzinie 18:30 nasza drużyna podejmowała na własnym parkiecie ekipę Kmicica Częstochowa. Chęć zwycięstwa u każdej z drużyn można było wyczuć już przed meczem.
Kibice zgromadzeni w hali KS „MICHAŁ” na nudę również nie mogli narzekać.

Już w pierwszych minutach gospodarze mogli prowadzić spokojnie 2-0 niestety brakowało dokładności przy wykańczaniu akcji bramkowych, kilkoma dobrymi interwencjami popisał się również bramkarz przyjezdnych. O dziwo to zawodnicy Kmicica pierwsi wyszli na prowadzenie w 5 minucie. Na szczęście na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać bo minutę później bramkę wyrównującą zdobył nasz nowy zawodnik- Michał Tkacz. Podopieczni duetu Machura-Wojtas mieli jeszcze sporo okazji w pierwszej połowie na zdobycie bramki niestety piłka nie znalazła już drogi do siatki w tej części gry.
W przerwie trener siemianowiczan musiał poważnie zmotywować swój zespół ponieważ druga połowa to już niemalże koncertowa gra FC 2016.

Świetne wejście zaliczył Marcin Cuber, który pierwszą część spotkania oglądał z ławki rezerwowych. W 22 minucie wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, a w 27 minucie podwyższył prowadzenie.
W tym momencie gospodarze poczuli się pewniej i bardzo uspokoili swoją grę przez co byliśmy jeszcze skuteczniejsi.
Na 9 minut przed końcem spotkania hattricka skompletował Marcin Cuber i na tablicy mieliśmy już 4-1 dla naszego zespołu.
Goście chcąc wywieźć jakiś korzystny wynik postanowili zagrać z lotnym bramkarzem. Niestety dla nich na nic się to zdało ponieważ wypracowali sobie tym 3 okazje strzeleckie jednak przy żadnej nie zdołali zdobyć bramki.
Nasza drużyna natomiast wykorzystała szybkie przejęcia piłki którą do pustej bramki najpierw skierował Tkacz, a następnie strzałem lewą nogą z własnego pola karnego na listę strzelców wpisał się Marcin Mierzwa. W 36 minucie trzecią bramkę zdobył Michał Tkacz, a na niespełna minutę do końca wynik ustalił Marcin Cuber zdobywając swoja czwartą bramkę tego dnia.

Tym samym siemianowiczanie zdobywają kolejne 3 punkty w tym sezonie i wyprzedzają w tabeli Sośnicę Gliwice, która przegrała na wyjeździe z drugą drużyną Rekordu 3-2.
Aktualnie zajmujemy drugą lokatę tracą 3 punkty do lidera z Bielska-Białej.

Kolejne spotkanie rozegramy na wyjeździe w niedzielę 20-tego stycznia o godzinie 18:00. Rywalem będzie LKS Plon Błotnica Strzelecka.