Wysokie zwycięstwo na wyjeździe!

W niedzielny wieczór drużyna FC 2016 Siemianowice Śląskie grała na wyjeździe z LKS Plon Błotnica Strzelecka. W pierwszy meczu do przerwy wygrywaliśmy 20-0, wtedy drużyna Plonu na druga połowę nie wyszła. Wiedzieliśmy, że tym razem nie będzie tak prosto z racji tego, że wczorajsi gospodarze przeprowadzili kilka wzmocnień i poprawili swój styl gry. Parkiet jednak wszystko zweryfikował i pokazał, że przed drużyną z Błotnicy Strzeleckiej jeszcze sporo pracy.

Początek był nieco chaotyczny w naszym wykonaniu jednak to my zaczęliśmy strzelanie. Worek z bramkami rozwiązał w 2 minucie Michał Tkacz. Do 11 minuty swoje bramki dołożyli Daniel Langner oraz dwie Michał Włodarek. Należy wspomnieć, że od 10 minuty spotkania popularne „Dziki” grały bez nominalnego bramkarza, który po zagraniu ręką poza polem karnym otrzymał czerwoną kartkę. W składzie zawodnicy Plonu nie mieli niestety rezerwowego bramkarza. Przy stanie 4-0 nasza drużyna trochę za bardzo się rozluźniła przez co gospodarze zdobyli pierwszą bramkę w 12 minucie. Do końca pierwszej połowy my natomiast odpowiedzieliśmy jeszcze dwiema, drugie trafienie w tym dniu dołożył Tkacz, a na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się Sebastian Klaus. Na przerwę schodziliśmy zatem z wynikiem 6-1.

Po wyjściu z szatni mieliśmy lekkie obawy, że gospodarz ponownie w meczu z nami nie wyjdzie na drugą połowę ponieważ pokazali się na parkiecie z lekkim opóźnieniem. Po chwili rozpoczęliśmy drugą część gry.
Po niespełna 2 minutach ponownie na listę strzelców wpisuje się Michał Tkacz i kompletuje swojego drugiego hattricka w dwóch jak dotąd rozegranych meczach w naszych barwach. Chwilę po nim pierwszą swoją bramkę w tym spotkaniu zdobywa nasz kapitan- Łukasz Jagiełło.  Minutę później ponownie strzela Daniel Langner.
W drugiej połowie na parkiecie pojawił się Marcin Cuber, który tak jak tydzień temu zaliczył dobre wejście i skompletował hattricka zdobywając bramki  w 30, 31 oraz 38 minucie meczu. Kilkanaście sekund po pierwszej bramce Cubera, piłkę w siatce umieścił również grający asystent trenera – Damian Wojtas. Swoją bramkę dołożył również Marcin Mierzwa w 32 minucie, a po drugim trafieniu dołożyli Jagiełło oraz Klaus kolejno w 37 i 39 minucie spotkania. W końcówce spotkania trochę się zagotowało pomiędzy obiema ekipami gdy w kierunku Mierzwy bardzo niebezpieczny wślizg wykonał zawodnik gospodarzy, całe szczęście obyło się bez kontuzji. Na 45 sekund przed końcem meczu niestety straciliśmy drugą bramkę, jednak w żaden sposób nie miała ona prawa odwrócić już losów meczu.

Drugi raz w tym sezonie pewnie i wysoko pokonujemy beniaminka z Błotnicy Strzeleckiej. Dzięki tym wygranym jesteśmy najbardziej bramkostrzelną drużyną w lidze z 84 bramkami. Warto zaznaczyć, że mamy również najmniej straconych bramek w II lidze bo 22 co daje średnio 2 stracone bramki na mecz. Drugą defensywą ligi jest Rekord II Bielsko-Biała z 26 straconymi golami.

Najbliższe spotkanie rozegramy 27.01 w niedzielę przed własną publicznością o godzinie 18:30, a rywalem będzie Bongo Krapkowice. Zapowiada się więc ciekawe spotkanie zważywszy na fakt, iż drużyna Bonga jest najlepiej prezentującym się beniaminkiem. Już teraz serdecznie zapraszamy!