MTS Knurów rozgromiony

W niedzielę 10.02 o godzinie 18:30 drużyna FC 2016 podejmowała we własnej hali ekipę z Knurowa. W pierwszym meczu był remis 2-2, wiedzieliśmy, że w naszym przypadku był to wypadek przy pracy. Knurowianie natomiast liczyli znów na korzystny rezultat choć wiadome było, że to my jesteśmy faworytem tego spotkania.

Strzelanie rozpoczął już w pierwszej minucie doświadczony Damian Wojtas pokonując bramkarza przyjezdnych. Mimo szybko straconej bramki goście wcale się nie podłamali bo jak wiemy w futsalu różnica 1 bramki jest na prawdę znikoma. Mieli kilka swoich sytuacji lecz znowu dobrze spisywała się nasza defensywa. Wynik w 6 minucie podwyższył kapitan siemianowiczan Łukasz Jagiełło. Minutę później na tablicy wyników mieliśmy już 3-0 za sprawą Michała Włodarka. Znów mieliśmy chwilowy przestój i to zawodnicy MTSu próbowali zdobyć bramkę, na szczęście bez skutku. Później znów gospodarze doszli do słowa i w 16 minucie zdobywali bramki kolejno Kamil Ogryzek i Damian Wojtas. Na 3 minuty przed końcem szóstą bramkę.

Po pierwszej połowie pewne już było, że 3 punkty zostaną w Siemianowicach. Kwestią do ustalenia był tylko końcowy wynik.
Po zmianie stron szybko bo w 21 minucie dwie bramki zdobył Kamil Ogryzek, przez co w tym dniu skompletował hattricka.
Drużyna przyjezdnych coraz gorzej sobie radziła w grze i coraz częściej rozpoczynała dyskusje z sędziami.
W 25 minucie w protokole meczowym zapisał się Sebastian Klaus wpisując się na listę strzelców pierwszy raz tego dnia. Dwie minuty później drugą bramkę zdobył Damian Kowalczyk i na tym nie zaprzestał bo w 31 minucie tak jak Ogryzek mógł cieszyć się już z hattricka.
34-ta minuta to kolejne trafienie Sebastiana Klausa. W końcówce spotkania po jednym trafieniu zdobyli kolejno Michał Tkacz, Kamil Myśliwiec oraz Daniel Langner.