Wysoka wygrana we własnej hali!

Wysokie zwycięstwo odnieśli zawodnicy FC 2016 którzy we własnej hali podejmowali drugą drużyną Sośnicy Gliwice. Spotkanie rozegrane w ramach 4 kolejki II ligi futsalu było pierwszym domowym meczem naszej drużyny ponieważ spotkanie z rezerwami Rekordu zostało przełożone.

Od pierwszego gwizdka to siemianowiczanie dyktowali warunki gry, a wynik już w 2 minucie otworzył Łukasz Kluz. Mimo wielu klarownych sytuacji naszego zespołu ponownie zabrakło skuteczności pod bramką przeciwnika. Na drugie trafienie musieliśmy czekać aż do 16 minuty kiedy to ponownie Kluz wpisał się na listę strzelców. W między czasie młody zespół Sośnicy też zdołał kilkukrotnie zagrozić naszej bramce ale na posterunku był Patryk Puzio. Po pierwszych dwudziestu minutach mieliśmy na tablicy 2-0 dla FC 2016.

Po zmianie stron zaczęło się wielkie strzelanie podopiecznych Łukasza Jagiełło. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Wojtek Kozłowski. Minuta 23 to bramka Kamila Mokwińskiego, w minutowych odstępach dwie bramki dołożył Kamil Kmiecik. W 28 minucie do bramki trafił Łukasz Jagiełło, a trzy minuty później hattricka skompletował Łukasz Kluz. Wynik ustalił w 35 minucie Kamil Mokwiński zdobywając drugiego gola tego dnia.

Bez wątpienia dominacja naszego zespołu była widoczna, tak samo jak różnica klas i doświadczenia obu drużyn. Druga drużyna Sośnicy Gliwice jednak złożona była z młodych graczy, którzy dopiero nabierają doświadczenia. Życzymy im powodzenia w kolejnych spotkaniach.