Zwycięstwo w Nowinach!

Można było przewidzieć, że zespół GKS Invex Remedies Nowiny mimo tego, że nie ma jeszcze dorobku punktowego to wysoko postawi poprzeczkę, dochodziło do tego pierwsze domowe spotkanie naszego przeciwnika i na własnym parkiecie chcieli wypaść jak najlepiej. Nasi zawodnicy jednak pokrzyżowali im plany i zwycięstwem 5-2 zainkasowali komplet punktów.

Od początku mieliśmy kontrolować wydarzenia boiskowe jednak mimo stworzony sytuacji nie udało nam się strzelić bramki a gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie w 13 minucie. Na naszą odpowiedź musieliśmy poczekać do 17 minuty kiedy Maks Kravets doprowadził do remisu. a już minutę później prowadzenie nam dał Michał Włodarek. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie i schodziliśmy do szatni z prowadzeniem.

Po zmianie stron to ponownie miejscowi rozpoczęli strzelanie i zdołali wyrównać w 24 minucie. Obie drużyny próbowały doprowadzić do korzystnego dla siebie wyniku, a zawodnicy z Nowin byli blisko gdy w 32 minucie po kontrze przed polem karnym interweniował musiał Dawid Barteczka. Sędzia dopatrzył się tam zagrania ręką naszego bramkarza i pokazał czerwony kartonik. W najbliższych 2 minutach które graliśmy w osłabieniu najważniejsze było aby nie stracić bramki i to zadanie zostało zrealizowane, a przy okazji udało się również zagrozić bramce rywali. Gdy już byliśmy w komplecie na boisku na prowadzenie wysunął nas Daniel Wojtyna. Chwilę później podwyższył Marcin Cuber, a na dwie minuty przed końcową syreną wynik ustalił Damian Kowalczyk.

Na pewno to spotkanie miało wyglądać lepiej z naszej strony, a początki obu połów lekko przespaliśmy. Całe szczęście pokazaliśmy charakter i w porę zareagowaliśmy przez co przywieźliśmy kolejne punkty do Siemianowic.

W najbliższą sobotę podejmować będziemy akademików z Krakowa, serdecznie zarpaszamy.