Festiwal bramek w Siemianowicach

Już przed meczem wszyscy byli niemal pewni, że podopieczni Mirosława Miozgi muszą w końcu wygrać. Po serii porażek rozgromili oni wręcz akademików z Zielonej Góry aż 12-2. Drużynie gości na pewno gry nie ułatwiły braki kadrowe oraz brak nominalnego bramkarza.

Początek spotkania to zmasowane ataki siemianowiczan, choć po kilku minutach można powiedzieć, że przyjezdnym udało się otrząsnąć. Wynik w 5 minucie otworzył Robert Gładczak popisując się silnym strzałem. Radość gospodarzy nie trwała zbyt długo gdyż akademicy odpowiedzieli w niespełna minutę. Ponowne prowadzenie po 4 minutach dał nam – jak to mówią nasi komentatorzy – siemianowicki El Bombero (Daniel Wojtyna). Choć goście próbowali zagrozić bramce strzeżonej przed Dawida Barteczkę to teraz rozpoczęła się nasza dominacja. Kolejne trafienia dla naszej ekipy odnotowali Gładczak, Kmiecik oraz Węgrzyn. Należy jednak wspomnieć, że przyjezdni zdobyli bramkę na 4-2 przed golem Mateusza Węgrzyna. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 5-2.

Można było przypuszczać, że w tym meczu siemianowiczanom nic złego się już nie przydarzy, zielonogórzanie w okrojonym składzie oraz trzema zawodnikami na zmianę szybko tracili siły.

Po zmianie stron trener Miozga zdecydował się dać również zagrać zawodnikom, którzy mieli do tej pory na koncie mniej minut. Zmiennicy pokazali się z dobrej z strony i udowodnili, że na nich również śmiało można liczyć. W drugiej części spotkania na listę strzelców wpisywali się 2x Gładczak oraz Wojtyna czy Krzysztof Krzywoń. Można powiedzieć, że wisienką na torcie była ostatnia bramka zdobyta przez Mateusza Rudzińskiego, który wcześniej zmienił między słupkami Dawida Barteczkę.

Mimo wysokiego wyników ogromne brawa należą się zawodnikom KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy mimo wielu przeciwnością starali się wykonywać założenia taktyczne narzucone przez swojego trenera. Doskonale przecież pamiętamy kiedy występując jeszcze w 2 lidze drużyna przyjezdnych przy mocno niekorzystnym wyniku nie wyszła na drugą połowę meczu.

Takie spotkanie z pewnością było nam potrzebne i to bardzo dobry prognostyk przed sobotnim starciem wyjazdowym przeciwko Gwieździe Ruda Śląska.

Serdeczne podziękowania dla naszych wspaniałych kibiców którzy mimo wcześniejszych niekorzystnych wyników cały czas są z nami licznie wspierając nas na trybunach. W imieniu zawodników oraz zarządu – WIELKIE DZIĘKI!