Druga kolejka, drugi remis

W drugiej kolejce 1 Ligi Futsalu nasi zawodnicy udali się na kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem mierzyliśmy się z beniaminkiem ASG Stanley Team Brzeg. Mimo iż nasz rywal to beniaminek ligi to jest to klub z ekstraklasową przeszłością, a w składzie ma wielu doświadczonych zawodników więc można było się spodziewać ciężkiego pojedynku.

Kibice oglądający to spotkanie na pewno na nudę nie narzekali bo na prawdę się działo. W pierwszej połowie widzieliśmy tylko jedną bramkę która dała nam prowadzenie, a zdobył ją Bartek Drzyzga. Mieliśmy natomiast sporo akcji bramkowych gdzie kilkukrotnie obita została konstrukcja bramek, był przedłużony karny dla gospodarzy którego wybronił Paweł Grzywa.

Po zmianie stron nasze prowadzenie podwyższył Krzysztof Piskorz co jeszcze podkręciło tempo spotkania. Działo się wiele, miejscowi chcieli za wszelką cenę gonić wynik i udało im się doprowadzić do wyniku 2-2 już w 26 minucie. Na 8 minut przed końcową syreną kolejny raz tego dnia prowadzeni dał nam Bartek Drzyzga jednak w ostatniej minucie meczu to ponownie miejscowi zadali cios który dał im remis, a my ostatecznie musieliśmy znów zadowolić się jednym punktem.

Spotkanie było naprawdę ciekawe dla oka, szkoda jednak, że nie wracaliśmy z kompletem punktów.
Nasza drużyna koncentruje się już na kolejnym ciężkim rywalu jakim będzie spadkowicz z FOGO Futsal Ekstraklasy – AZS UŚ Katowice. Będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie rozegrane w hali KS „MICHAŁ”