Derbowy pojedynek na remis!

W derbowym starciu ze spadkowiczem z FOGO Futsal Ekstraklasy nasza drużyna trzeci raz zremisowała. Po bardzo emocjonującym spotkaniu po końcowej syrenie mieliśmy wynik 4-4.

Początek meczu zdecydowanie należał do AZS UŚ Katowice gdyż już w pierwszej minucie prowadzenie dał im ich bramkarz. Po kolejnych 5 minutach gry przyjezdni podwyższyli na 2-0 i część kibiców zgromadzonych w hali KS „MICHAŁ” zapewne myślała, że zanosić się będzie na kolejne pewne zwycięstwo akademików. Wiemy jednak, że w futsalu dwubramowa strata może być szybka do odrobienia. Pokazali to nasi zawodnicy którzy w przeciągu 6 minut wyszli na prowadzenie. Najpierw silne uderzenie Daniela Wojtyny do własnej bramki skierował zawodnik gości, później zagranie z rzutu rożnego wykorzystał świetnie wbiegający w pole karne Krzysiek Piskorz, a na 2 minuty przed przerwą długie zagranie Pawła Grzywy wykorzystał Kamil Kmiecik który zdobył bramkę głową.

Po zmianie stron przyjezdni dążyli do wyrównania jednak to nasi zawodnicy podwyższyli prowadzenie w 26 minucie kiedy Daniel Wojtyna nie dał szans golkiperowi. Zanosiło się na pierwsze zwycięstwo podopiecznych Pawła Machury jednak tak jak wcześniej wspomniałem – 2 bramki w futsalu to wcale nie tak dużo. W przeciągu minuty katowiczanie doprowadzili do wyrównania i na tym skończyło się strzelanie bramek tego dnia choć po obu stronach widzieliśmy jeszcze doskonałe okazje na zmianę wyniku.

Dla kibiców z pewnością był to ciekawy pojedynek i mimo, że był to mecz na remis to obie ekipy na pewno czuły niedosyt.