Wygrana w futsalowych derbach śląska kobiet!

Zwycięstwem 5-2 zakończyły futsalowe derby śląska kobiet podopieczne Ani Wójcik. Mecz mógł się podobać bo były w nim bramki, świetne akcje, interwencje bramkarek oraz zbiórka darów dla podopiecznych Fundacji Piastun.

Wynik szybko bo w 3 minucie otwarła Paulina Załęcka dając nam prowadzenie. Mimo zdecydowanie większego posiadania piłki w pierwszej połowie, przyjezdne zdołały odpowiedzieć i doprowadzić do wyrównania po kontrataku. Katowiczanki próbowały raczej ataku z kontry niż pozycyjnego wiedząc, że siemianowiczanki są najbardziej bramkostrzelną drużyną w lidze nie chciały się narażać.

Z dobrej strony pokazała się bramkarka, a zarazem pani kapitan AZSu – Asia Hejdysz pokazując wielokrotnie swój kunszt bramkarski. Z naszej strony jednak Magda Antkowiak również pokazała kasę w niejednej sytuacji choć miała ich nieco mniej niż jej vis a vis.

Tuż przed przerwą prowadzenie 2-1 dała nam Ania Sopała zamykając świetną akcję Zuzy Świętek.

Po zmianie stron liczyliśmy na szybkie zamknięcie meczu przez nasze zawodniczki jednak akademiczki tanio skóry nie chciały sprzedać i skutecznie nam to utrudniały. W 27 minucie przyjezdne znów doprowadziły do remisu. W 31 minucie na szczęście sprawy w swoje ręce wzięła ponownie Paulina Załecka wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywalek. Choć katowiczanki robiły co mogły aby wywieźć z Parku Pszczelnik zdobycz punktową to na pewno skutecznie utrudniła im to czerwona kartka za faul na Karolinie Szczypce, która wykorzystała błąd rywalek i już w zasadzie miała mieć autostradę do bramki.

Wtedy skrzydła doszczętnie podcięła rywalko Klaudia Łasicka która w zasadzie zaraz po czerwonej kartce katowiczanek zdobyła bramkę na 4-2, a na niespełna minutę przed końcową syreną ustaliła wynik spotkania na 5-2.

Kolejna wygrana jest na pewno bardzo ważna, jednak w tym dniu była jeszcze jedna ważna rzecz… Mianowicie razem z rywalkami dołączyliśmy do akcji Fundacji Piastun w której każdy może zostać Świętym Mikołajem i przy współpracy ludzi z fundacji przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla ich podopiecznych w trakcie spotkania. Wszystkim którzy dołączyli się do akcji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Warto dodać również, że jak co mecz o słodki poczęstunek zadbała firma Balviten, za co również dziękujemy!