Pierwsze 3 punkty!

Po niesamowitym spotkaniu nasza kobieca drużyna dopisała swoje pierwsze 3 punkty w tym sezonie pokonując na wyjeździe Wierzbowiankę Wierzbno!

Pierwsza połowa była bardzo zacięta i wyrównana, obie drużyny miały swoje okazje bramkowe lecz brakowało skuteczności przy wykańczaniu akcji, większość czasu gra toczyła się w środku pola. Jednak to siemianowiczanki otwarły wynik spotkania strzelając na 1-0 za sprawą Patrycji Wiśniewskiej. Mimo usilnych prób podwyższenia rezultatu aby nieco uspokoić grę ta sztuka nam się nie udała, na domiar złego to miejscowa drużyna zdołała wyrównać tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę tego starcia. Piłka po głowie Żanety Soboty wpadła do naszej bramki.

Po zmianie stron, pojedynek wyglądał podobnie choć wydawałoby się, że optyczną przewagę zyskują zawodniczki Wierzbowianki co z resztą potwierdziły wychodząc na prowadzenie. Czas mijał a nasze zawodniczki mimo usilnych prób nie potrafiły znaleźć drogi do bramki rywalek. na 1 minutę i 39 sekund do końca meczu gospodynie popełniły szóste przewinienie co poskutkowało przedłużonym rzutem karnym. Sprawy w swoje ręce postanowiła wziąć Ania Sopała i gdy sędzia gwizdkiem dał znak do wykonania stałego fragmentu chyba wszyscy wstrzymaliśmy oddech… Ania potężnym strzałem nie dała szans miejscowej bramkarce doprowadzając do wyrównania.

Wszyscy oglądający spotkanie już chyba myśleli, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, jednak nasze dziewczyny nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa! Na 30 sekund przed końcem przytomnie zachowała się Asia Kęsoń która odebrała na środku parkietu źle przyjętą przez rywalkę piłkę i zagrała do Marleny Koniecznej która znalazła się sam na sam z bramkarką Wierzbowianki i strzeliła pomiędzy nogami rywalki dając nam prowadzenie. Po zabójczej kontrze na 11 sekund do końca piłkę drugi raz w siatce umieściła Patrycja Wiśniewska ustalając tym samym wynik spotkania.

Do trzeciej kolejki musieliśmy czekać na pierwsze punkty naszego kobiecego zespołu, teraz mamy nadzieję, że ciśnienie nieco zejdzie i będziemy już regularnie punktować. Nasza drużyna będzie miała okazję nieco nadrobić okresu przygotowawczego gdyż teraz czeka nas przerwa reprezentacyjna i do gry wrócimy za niespełna trzy tygodnie.