Wygrana w pierwszym meczu wyjazdowym!

Na pierwszy mecz nasza drużyna musiała udać się do Wrocławia, tamtejszy Profi Sport podrażniony porażką przed własną publicznością na pewno chciał się odkuć i zdobyć komplet punktów. Na szczęście nasza drużyna rozprawiła się z tymi marzeniami.Strzelanie podobnie jak w 1 kolejce rozpoczął kapitan drużyny – Łukasz Jagiełło, wyprowadzając nas na prowadzenie w 2 minucie spotkania. Kolejną bramkę zdobył w 10 minucie Michał Włodarek i na tablicy mieliśmy już 2-0 dla FC 2016. Goście za wszelką cenę chcieli zdobyć w tym spotkaniu punkt i w 11 minucie Michał Wierzbicki zdobył bramkę kontaktową. Nie długo bo tylko dwie minuty musieliśmy czekać abo prowadzenie podwyższył dla nas Sylwester Gładkowski zdobywając swojego premierowego gola w barwach zespołu z Siemianowic.
Na przerwę więc podopieczni Pawła Machury schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron gospodarze znów złapali kontakt pokonując naszego bramkarza w 25 minucie meczu. Jednak Łukasz Jagiełło ponownie melduje się na liście strzelców. Od tego momentu to już tylko siemianowiczanie dominowali na boisku czego efektem były jeszcze dwie zdobyte bramki w 30 minucie poprzez Marcina Krzywkę oraz Macieja Małka.

Tym samym po dwóch kolejkach mamy komplet punktów, a najbliższe spotkanie rozegramy w sobotę (5 października) o godz. 18:30 w hali Kompleksu Sportowego „MICHAŁ”