Porażka na początek

W swoim pierwszym ligowym starciu nasza drużyna kobiet niestety doznała porażki. Niestety, ponieważ to my byliśmy stawiani w roli faworyta. Jednak to drużyna z Częstochowy wygrała 2-3.

Początek spotkania to zdecydowany atak podopiecznych Ani Wójcik, na nasze nieszczęście bramkarka AZSu spisywała się tego dnia fenomenalnie. W 6 minucie do głosu doszła drużyna gości pokonując Magdę Antkowiak. Mimo wielu sytuacji z naszej strony to w pierwszej części gry nie znaleźliśmy sposobu na bramkarkę przyjezdnych.

Po zmianie stron nasze zawodniczki szybko ruszyły do odrabiania strat. Najpierw Ania Sopała niemal z narożnika boiska nieco szczęśliwie doprowadziła do remisu, a chwilę później niedokładne podanie przeciwniczek wykorzystała bez skrupułów Karolina Szczypka dając nam prowadzenie. Gdy kibice zgromadzenia w hali w Parku Pszczelnik myśleli, że najgorsze za nami, okazało się, że to ma dopiero nadejść. Dokładniej to w 34 i 36 minucie przyjezdne najpierw doprowadziły do remisu, a potem ponownie wyszły na prowadzenie. W końcowych minutach trenerka Ania zdecydowała się na grę w przewadze aby powalczyć chociażby o jeden punkt jednak to nie przyniosło skutku i finalnie musieliśmy uznać zwycięstwo KU AZS UJD Częstochowa.

Przeciwniczkom gratulujemy zwycięstwa, a my zaciskamy zęby i pracujemy mocno aby w najbliższą niedzielę nasz zespół odniósł zwycięstwo.

22 października 2023
2 - 3
Pełny czas bez dogrywki

Wyniki

KlubDruga połowaPierwsza połowaBramkiWynik
FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie202Przegrane
KU AZS UJD Częstochowa213Wygrane

FC SILESIA BOX Siemianowice Śląskie

1Magdalena Antkowiak Bramkarka
15Anna Sopała Zawodniczka z pola 23'
16Magdalena Knysak Zawodniczka z pola
19Joanna Kęsoń Zawodniczka z pola
79Zuzanna Świętek Zawodniczka z pola 5'
5Barbara Kapałka Bramkarka
77Dorota Młynarczyk Bramkarka
4Paulina Załęcka Zawodniczka z pola
6Karolina Szczypka Zawodniczka z pola 24'
25'
7Magdalena Lisik Zawodniczka z pola
22Emilia Żmija Zawodniczka z pola
88Klaudia Łasicka Zawodniczka z pola
90Żaneta Sobota Zawodniczka z pola
96Marlena Konieczna Zawodniczka z pola
  2 2

Trenerka: Anna Wójcik

KU AZS UJD Częstochowa